Zavrieť

Porady

Zdanenie 1% zo VC vozidla zamestnancovi

Až sa hanbím, že sa takúto triviálnosť pýtam, ale neviem si poradiť. Môj účtovný program (omega) nemá samostatnú zložku mzdy zdaniteľný príjem 1% zo vstupnej ceny vozidla používaného na súkromné účely. Ako čo to mám zadať??! Nepeňažný príjem? A okrem preddavku na daň sa z tejto sumy zráža zdravotné a sociálne poistenie?? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    akrestanova Pozri príspevok
    Až sa hanbím, že sa takúto triviálnosť pýtam, ale neviem si poradiť. Môj účtovný program (omega) nemá samostatnú zložku mzdy zdaniteľný príjem 1% zo vstupnej ceny vozidla používaného na súkromné účely. Ako čo to mám zadať??! Nepeňažný príjem? A okrem preddavku na daň sa z tejto sumy zráža zdravotné a sociálne poistenie?? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!
    Prečo OMEGA ? Mzdy sa robia v OLYMPE a tam to určite je - ak ide o zamestnanca.

    akrestanova je offline (nepripojený) akrestanova

    akrestanova
    pardoon. Samozrejme olymp. A prezrela som si zložky mzdy asi tri krát a nenašla som to tam, ani nič čo by sa na to podobalo.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ešte jedna zaujímavosť zo stránky www.drsr.sk :

    Pokiaľ je zamestnancovi poskytnuté motorové vozidlo na používanie len na súkromné účely, (napr. jednorázovo za účelom prevozu tovaru v zmysle vnútorného predpisu), pričom zamestnanec uhradí náklady na jeho prevádzku v plnej výške, takéto použitie vozidla nie je u zamestnanca predmetom dane, nakoľko nemá z použitia vozidla majetkový prospech. O nepeňažné plnenie by šlo v prípade napr. keby vozidlo bolo zamestnancovi poskytnuté bez úhrady nákladov na jeho použitie, resp. by mu bolo poskytnuté na používanie na služobné a súkromné účely (§ 5 ods. 3 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov).

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Aňuška Pozri príspevok
    Na 1% z OC používam zložku mzdy 620 a na súkromný benzín zložku mzdy 610.

    Súkromný benzín nie je predsa predmetom ZP, SP, ani dane u zamestnanca ( a kód 610 o tom je) ..... ja ho zrážam zamestnancovi v plnej výške, a na výstupe z neho odvádzame DPH. V Olympe ho mám pod zrážkami zo mzdy. 1% z OC mám tiež v zložke mzdy 620.
    Naposledy upravil Orsz : 19.02.09 at 17:09

    vcelamery je offline (nepripojený) vcelamery

    vcelamery
    Paula Pozri príspevok
    Ešte jedna zaujímavosť zo stránky www.drsr.sk :

    Pokiaľ je zamestnancovi poskytnuté motorové vozidlo na používanie len na súkromné účely, (napr. jednorázovo za účelom prevozu tovaru v zmysle vnútorného predpisu), pričom zamestnanec uhradí náklady na jeho prevádzku v plnej výške, takéto použitie vozidla nie je u zamestnanca predmetom dane, nakoľko nemá z použitia vozidla majetkový prospech. O nepeňažné plnenie by šlo v prípade napr. keby vozidlo bolo zamestnancovi poskytnuté bez úhrady nákladov na jeho použitie, resp. by mu bolo poskytnuté na používanie na služobné a súkromné účely (§ 5 ods. 3 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov).
    kde presne na stránke www.drsr.sk sa to nachádza? Nenašla som to... Ď

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    vcelamery Pozri príspevok
    kde presne na stránke www.drsr.sk sa to nachádza? Nenašla som to... Ď


    Vpravo v modrom poli sú často kladené otázky...tam si rozklikaj potom, ja žiaľ nemám teraz čas to lustrovať

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Orsz Pozri príspevok
    Súkromný benzín nie je predsa predmetom ZP, SP, ani dane u zamestnanca ( a kód 610 o tom je) ..... ja ho zrážam zamestnancovi v plnej výške, a na výstupe z neho odvádzame DPH. V Olympe ho mám pod zrážkami zo mzdy. 1% z OC mám tiež v zložke mzdy 620.
    Máš pravdu, ale v mojom prípade ide o to, že sa to zamestnancovi
    /riaditeľovi / nestŕha. Platí to firma a on to má ako nepeňažný
    príjem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.