Zavrieť

Porady

Náhrada za škody spôsobené zamestnancom

Dobrý deň, prosím o radu ako strhnúť zamestnancovi škodu, ktorú spôsobil resp. sumu za hodiny ktoré odrobil pri výkone zlej práce. Najskôr som to dala ako zrážky z čistej mzdy vo výplatnom liste a zaúčtovala som záväzok 335/648 ktorý som uhradila interným dokladom 331/335. Potom mi bolo povedané že to malo ísť ako pokuta čiže mínusom z hrubej mzdy. Tiež som potom zaúčtovala záväzok 335/648 ale ten mi zostal neuhradený a aj mám zostatok na účte 335. Prosím o info aký je správny postup za čo vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Zrážka ide vždy z čistej mzdy, interným dokladom si naúčtuj predpis 335/648 a ak budeš účtovať mzdu, tak zaúčtuješ zrážku zo mzdy 331/335.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Pekný deň.
    chcela by som sa opítať: máme ZC, ktorý bude prepustený na základe hrubého porušenia (kradol naftu z nákl.auta-auto je monitorované). ZĽ mu chce vyčísliť stratu, ktorú bude chcieť od neho uhradiť. keďže nemal podpísanú hmot.zodpovednosť, dá sa mu siahnuť na mzdu na základe spísania protokolu škodovej komisie pozost.zo ZĽ a firmy, kt.auto monitoruje? a do akej výšky?

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Olgica Pozri príspevok
    Pekný deň.
    chcela by som sa opítať: máme ZC, ktorý bude prepustený na základe hrubého porušenia (kradol naftu z nákl.auta-auto je monitorované). ZĽ mu chce vyčísliť stratu, ktorú bude chcieť od neho uhradiť. keďže nemal podpísanú hmot.zodpovednosť, dá sa mu siahnuť na mzdu na základe spísania protokolu škodovej komisie pozost.zo ZĽ a firmy, kt.auto monitoruje? a do akej výšky?
    neporadí nikto?

    Náhrada za škody spôsobené zamestnancom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.