Zavrieť

Porady

výdaj zo skladu

ak vydávam zo skladu tovaru napr. v cene 120 skk, táto suma by mala byť aj na faktúre odberateľovi? Ak si k tejto sume pridám svoju maržu narp. 10 sk, tak by táto marža mala byť súčasťou ceny vyskladnenia zo skladu (120+10)? Zo skladu by som mala vyskladniť v sume 130 sk? asi nie je správne ak na výdajke je suma 120 sk a na faktúre 130 sk?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Inuska17 Pozri príspevok
    ak vydávam zo skladu tovaru napr. v cene 120 skk, táto suma by mala byť aj na faktúre odberateľovi? Ak si k tejto sume pridám svoju maržu narp. 10 sk, tak by táto marža mala byť súčasťou ceny vyskladnenia zo skladu (120+10)? Zo skladu by som mala vyskladniť v sume 130 sk? asi nie je správne ak na výdajke je suma 120 sk a na faktúre 130 sk?
    Výdajka bude na 120.-, vyskladňujeme v skladových cenách, faktúrovať budeš 130.-. Rozdiel medzi 504 a 604 je tých 10 .-, tvoja marža.

    junes je offline (nepripojený) junes

    junes
    Ak vydávam zo skladu material potrebny pri vykone sluzby klientovi, koho uvadzam na vydajke ako odberatela?

    Napr. pravidelne mesacne upratovanie u klientov - fakturuje sa iba sluzba
    1./ vydaj saponatov a cistiacich prostriedkov /vedene ako material/, pouzivaju zamestnanci dodavatela sluzby pri upratovani u klienta.
    2./ toaletny papier a vone na WC ktore doplnuje dodavatel v ramci fakturovanej sluzby, ale vo fakture sa neuvadzaju /je to dohodnute len v zmluve, pricom nie je urceny pocet ani cena / - ako to vediem na sklade, ako material alebo uz tovar? /ja to vediem ako material aj to tak nakupujem /. Je to takto OK?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.