Zavrieť

Porady

Nezamestnani manzelia

Radi by sme sa opytali niekoho vzdelanjesieho. :-)
Som evidovany na urade prace a pred tyzdnom mi skoncilo poberanie 6-mesacnej davky.Teraz som vedeny na UP i nadalej, avsak uz nemam ziaden prijem.Zostavam nadalej nezamestnany.Manzelka je tiez vedena UP,davku vsak uz nepobera.Pracovala na dohodu,ale od piatka s nou dohodu rozviazali.Obaja sme teda vedeny na UP, nemame ziadny prijem.Mame sa nahlasit na socialku, resp. mozeme niekde poziadat o nejaky prispevok? Prip. aj prispevok na byvanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    sportik Pozri príspevok
    Radi by sme sa opytali niekoho vzdelanjesieho. :-)
    Som evidovany na urade prace a pred tyzdnom mi skoncilo poberanie 6-mesacnej davky.Teraz som vedeny na UP i nadalej, avsak uz nemam ziaden prijem.Zostavam nadalej nezamestnany.Manzelka je tiez vedena UP,davku vsak uz nepobera.Pracovala na dohodu,ale od piatka s nou dohodu rozviazali.Obaja sme teda vedeny na UP, nemame ziadny prijem.Mame sa nahlasit na socialku, resp. mozeme niekde poziadat o nejaky prispevok? Prip. aj prispevok na byvanie?
    Treba zájsť na príslušný úrad práce soc. vecí a rodiny, kde vám presne povedia, na aké soc. dávky alebo pomoc máte nárok. Tieto dávky nie sú totiž celoplošné, ale posudzujú sa individuálne v závislosti od finančných a majetkových pomerov žiadateľa. Takže presne ti teraz nepovieme, na čo budete mať obaja nárok, lebo ÚPSVaR najprv preverí vašu situáciu a potom buď prizná soc. dávky, alebo nie.

    Aby ste ale mali aspoň ako taký prehľad, aké dávky sa poskytujú, prečítaj si toto, je tam kompletný zoznam príspevkov v hmotnej núdzi aj podmienky o ich priznanie:

    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=846

    Nezamestnani manzelia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.