Zavrieť

Porady

intrastaty

dobrý deň prajem,
poradte mi prosím, aký je asimilačný prach pri dovoze v roku 2009 a odkedy mám povinosť hlásiť intrastat ( či sa tam zarátáva aj dovoz z predošlých rokov )
Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    agnesamac je offline (nepripojený) agnesamac

    agnesamac
    Dobrý deň, ja som sa na vaše odporúčanie pozrela na stránku colnej správy v sekcii intrastaty.. a obsah bol zablokovaný, nevedel by niekto ako je to s tým asimilačným prahom pri dovoze
    dakujem

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Rok 2009

    Na rok 2009 platí prah oslobodenia 200 000 EUR pre prijatie a 400 000 EUR pre odoslanie.
    Prah zjednodušenia bol stanovený na 800 000 EUR pre prijatie a 2 000 000 EUR pre odoslanie.

    http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=3812

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Mal by som otazku ohladne obdobi v intrastate.
    Mam fakturu za tovar ktory bol fyzicky dodani na Slovensku v 5.mesiaci, aj faktura je vystavena v 5. mesiaci, ale do DPH-cky bola zaradena az v 6.mesiaci (neskoro dosla faktura do firmy). Pre intrastat hlasenie bude tento tovar patrit do ktoreho obdobia? Do 5. alebo 6. mesiaca?

    Citacia z webu colnej spravy:

    "Ak je odoslaný alebo prijatý tovar predmetom obchodnej operácie, ktorá je nadobudnutím tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo dodaním tovaru z tuzemska do iného členského štátu podľa platného zákona o DPH, sledovaným obdobím je kalendárny mesiac, v ktorom vznikla daňová povinnosť podľa tohto zákona. Ak je časový posun medzi dňom vzniku daňovej povinnosti a dňom fyzického prijatia alebo odoslania tovaru väčší ako 1 kalendárny mesiac za podmienky, že je to zmluvne dohodnuté, sledovaným obdobím je kalendárny mesiac, v ktorom bol tovar fyzicky prijatý alebo odoslaný. "

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.