Zavrieť

Porady

Neplátcovia DPH,

Dobry den poradaci.

Chel by som sa opitat aka je viska obratu v EURACH aby som nemusel byt platcom DPH...ze vraj je to 35000 €, a aka je ciastka ak si vyuctovavam motorove vozidlo formou cestaku ... bola 5,5 Sk/km

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    Pre registráciu dph je limit 35 000 EUR.
    Náhrada za používanie motorového vozidla je 0,183 EUR.

    silviad je offline (nepripojený) silviad

    silviad
    Dobrý deň, mám otázku ešte k tejto téme: oplatí sa SZČO sa stať platcom Dph, ak predáva výrobky nie konečným spotrebiteľom - platcom DPH? Ak áno,čo to všetko obnáša? Môže sa stať hocikedy v priebehu roka? Účtovať môže v JÚ? Ako to treba vybaviť?
    Ďakujem za odpoveď!

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    silviad Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám otázku ešte k tejto téme: oplatí sa SZČO sa stať platcom Dph, ak predáva výrobky nie konečným spotrebiteľom - platcom DPH? vo všeobecnosti áno Ak áno,čo to všetko obnáša? podávanie daňových priznaní každý štvrťrok alebo mesiac Môže sa stať hocikedy v priebehu roka? áno Účtovať môže v JÚ? áno Ako to treba vybaviť? podať žiadosť o registráciu na DPH na miestne príslušný DÚ
    Ďakujem za odpoveď!
    ...............

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.