Zavrieť

Porady

účtovníctvo-rady

Dobrý deň, potreboval by som pár rád ohľadom účtovníctva. Plánujem si otvoriť menšiu predajňu a servis výpočtovej techniky ale účtovníctvo je úplne mimo mňa preto sa chcem opýtať aké mam povinnosti čo sa týka účtovníctva, čo musím a čo nemôžem, keby niečo o tom naštudujem vedel by som si robiť účtovníctvo aj sám (ale asi nie). Potrebujem vedieť s čoho vlastne pozostávajú hlavné povinnosti na čo sa mám pripraviť, čo budem musieť papierovo robiť teda účtovník-čka. Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    luk.y89 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potreboval by som pár rád ohľadom účtovníctva. Plánujem si otvoriť menšiu predajňu a servis výpočtovej techniky ale účtovníctvo je úplne mimo mňa preto sa chcem opýtať aké mam povinnosti čo sa týka účtovníctva, čo musím a čo nemôžem, keby niečo o tom naštudujem vedel by som si robiť účtovníctvo aj sám (ale asi nie). Potrebujem vedieť s čoho vlastne pozostávajú hlavné povinnosti na čo sa mám pripraviť, čo budem musieť papierovo robiť teda účtovník-čka. Ďakujem za odpovede.

    najlepsie bude ak ti niekto zo znamych da tip na dobru uctovnicku, das s nou kavu ty jej vsetko povies a ona ti povie uplne vsetko

    luk.y89 je offline (nepripojený) luk.y89

    luk.y89
    To sa už rieši, ale najbližšie mesiace to nieje možne preto sa pýtam najskôr tu aspoň na nejaký základ čo a ako, nech si už môžem pomaly plánovať všetko. Len s toho účtovníctva mám troška obavy lebo mi to fakt nič nehovori a nerád by som mal problémy ešte ani nebudem fungovať


    A ešte mám jednu otázočku: Dajú sa nejako využiť EUROFONDY (dotácia) pri založení živnosti? Alebo mám nárok len na dotáciu od UPSVR?
    Naposledy upravil luk.y89 : 11.02.09 at 15:27

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    luk.y89 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potreboval by som pár rád ohľadom účtovníctva. Plánujem si otvoriť menšiu predajňu a servis výpočtovej techniky ale účtovníctvo je úplne mimo mňa preto sa chcem opýtať aké mam povinnosti čo sa týka účtovníctva, čo musím a čo nemôžem, keby niečo o tom naštudujem vedel by som si robiť účtovníctvo aj sám (ale asi nie). Potrebujem vedieť s čoho vlastne pozostávajú hlavné povinnosti na čo sa mám pripraviť, čo budem musieť papierovo robiť teda účtovník-čka. Ďakujem za odpovede.
    ešte pár dní počkaj. Ak parlament schváli daňovú evidenciu - to zvládneš ...

    luk.y89 je offline (nepripojený) luk.y89

    luk.y89
    Ja počkám ešte aj zo pol roka kým sa mi to dá všetko do pohybu a kým naškrabkám potrebné množstvo financií na otvorenie predajne Čo sa zmení za pár dní? Čo znamená ak parlament schváli daňovú evidenciu nikde som sa o tom nedočítal? Možno sa pýtam na úplne základné otázky ale do teraz ma to moc nezaujímalo tak ma chápte

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    luk.y89 Pozri príspevok
    Ja počkám ešte aj zo pol roka kým sa mi to dá všetko do pohybu a kým naškrabkám potrebné množstvo financií na otvorenie predajne Čo sa zmení za pár dní? Čo znamená ak parlament schváli daňovú evidenciu nikde som sa o tom nedočítal? Možno sa pýtam na úplne základné otázky ale do teraz ma to moc nezaujímalo tak ma chápte
    čítaj tu :


    http://www.porada.sk/t101726-agentur...+pani+povedala

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.