Zavrieť

Porady

Odvody uhradené v nesprávnej výške

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, ako mám zaúčtovať úhradu odvodov, ak napr. odvody mali byť 5000 a uhrada bola 11000?
Môžem to potom zaúčtovať ako úhradu budúcich odvodov? Keď dojdu výpisy? A zatiaľ na aký účet? Alebo to treba dať na nejaký účet, a potom cez ID preúčtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tinika Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať, ako mám zaúčtovať úhradu odvodov, ak napr. odvody mali byť 5000 a uhrada bola 11000?
    Môžem to potom zaúčtovať ako úhradu budúcich odvodov? Keď dojdu výpisy? A zatiaľ na aký účet? Alebo to treba dať na nejaký účet, a potom cez ID preúčtovať?

    Myslíš poistné, či preddavky na daň....? Nabudúce odvedieš o toľko menej a účet sa Ti vyrovná.

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    Paula Pozri príspevok
    Myslíš poistné, či preddavky na daň....? Nabudúce odvedieš o toľko menej a účet sa Ti vyrovná.
    Myslím postné do SP. No ja robim teraz rok 2008 a som len chcela vedieť či to môžem zaúčtovať tak že úhradu dám 336/221 a potom v ďaších mesiacoch v mzdách bude 331/336 a to sa mi postupne vyrovná.
    Monika Kováčová
    Tinika Pozri príspevok
    Myslím postné do SP. No ja robim teraz rok 2008 a som len chcela vedieť či to môžem zaúčtovať tak že úhradu dám 336/221 a potom v ďaších mesiacoch v mzdách bude 331/336 a to sa mi postupne vyrovná.
    prečo 331/336? Nie náhodou 524/336 bez úhrady 336/221?

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    Monika Kováčová Pozri príspevok
    prečo 331/336? Nie náhodou 524/336 bez úhrady 336/221?
    No časť tých odvodov bude aj na 524/336 mne ide o vyrovnanie 336

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Tinika Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať, ako mám zaúčtovať úhradu odvodov, ak napr. odvody mali byť 5000 a uhrada bola 11000?
    Môžem to potom zaúčtovať ako úhradu budúcich odvodov? Keď dojdu výpisy? A zatiaľ na aký účet? Alebo to treba dať na nejaký účet, a potom cez ID preúčtovať?
    No neviem asi presne na čo sa pýtaš, ale predpis odvodov účtuješ vždy podľa miezd a úhradu podľa skutočnej úhrady cez 221. Ak si uhradila viac, tak Ti k tomu dátumu bude visieť na účte 336 ten preplatok...až do jeho vyrovnania...Ostane na účte 336 aj k 31.12.2008

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    No tým že uhradím viac za odvody, tak na MD 336 bude vyššia suma ako na strane D. A to tým, že už potom nie sú uhradené odvody, len predpis
    524/336
    331/336 tak sa mi to vyrovná.
    Monika Kováčová
    Tinika Pozri príspevok
    No tým že uhradím viac za odvody, tak na MD 336 bude vyššia suma ako na strane D. A to tým, že už potom nie sú uhradené odvody, len predpis
    524/336
    331/336 tak sa mi to vyrovná.
    tak sa ti to nevyrovná... máš to na dalovej strane v oboch prípadoch

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    Monika Kováčová Pozri príspevok
    tak sa ti to nevyrovná... máš to na dalovej strane v oboch prípadoch
    Na druhej strane je 336/221 predsa nie?
    Monika Kováčová
    Tinika Pozri príspevok
    Myslím postné do SP. No ja robim teraz rok 2008 a som len chcela vedieť či to môžem zaúčtovať tak že úhradu dám 336/221 a potom v ďaších mesiacoch v mzdách bude 331/336 a to sa mi postupne vyrovná.
    v mzdách ID bude 524/336 a 331/336.
    úhrady nebudú, preto sa ti preplatok na 336 postupne (alebo naraz) vyrovná
    Monika Kováčová
    Tinika Pozri príspevok
    Myslím postné do SP. No ja robim teraz rok 2008 a som len chcela vedieť či to môžem zaúčtovať tak že úhradu dám 336/221 a potom v ďaších mesiacoch v mzdách bude 331/336 a to sa mi postupne vyrovná.
    len si sa nepresne vyjadrila, chápeš to dobre.

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    Monika Kováčová Pozri príspevok
    len si sa nepresne vyjadrila, chápeš to dobre.
    Trocha s tým mám ešte problém, V PU som začiatočník. Ďakujem všetkým za rady. Pekný večer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.