Zavrieť

Porady

vypoved zamestnanca

ahojte poradaci.
prosim o radu, sice viem, ze je to dost jednoducha otazka, no niekedy je istota lepsia ako dohad.
Ide o vypoved zamestnanca, podla § 60 moze zamestnanec dat vypoved bez udania dovodu. Nieje tento paragraf naviazaný na skusobnu dobu? ze len v tejto dobe plati?
a co v pripade, ze zamestnanec da vypoved podla § 73, dohodou. moze byt vypoved dorucena aj postou? Najlepsie je to osobne, no co v pripade, ked zamestnavatel nereaguje na moznost stretnut a dohodnut sa.
Diky moc za Vase odpovede.
S pozdravom Ja-ne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ja-ne Pozri príspevok
    ahojte poradaci.
    prosim o radu, sice viem, ze je to dost jednoducha otazka, no niekedy je istota lepsia ako dohad.
    Ide o vypoved zamestnanca, podla § 60 moze zamestnanec dat vypoved bez udania dovodu. Nieje tento paragraf naviazaný na skusobnu dobu? ze len v tejto dobe plati?
    a co v pripade, ze zamestnanec da vypoved podla § 73, dohodou. moze byt vypoved dorucena aj postou? Najlepsie je to osobne, no co v pripade, ked zamestnavatel nereaguje na moznost stretnut a dohodnut sa.
    Diky moc za Vase odpovede.
    S pozdravom Ja-ne
    Nie, § 60 nie je naviazaný na skúšobnú dobu, je to skončenie PP dohodou. A k druhému problému: výpoveď dohodou v nijakom § ZP nie je. § 73 je o hromadnom prepúšťaní. Ak chce dať výpoveď zamestnanec, je to § 67. Doplním: aj výpoveď, aj dohoda musí byť písomná, a doručená druhej strane.
    Naposledy upravil Tweety : 11.02.09 at 18:07 Dôvod: doručenie

    Veronika R je offline (nepripojený) Veronika R

    Veronika R
    ja-ne Pozri príspevok
    ahojte poradaci.
    prosim o radu, sice viem, ze je to dost jednoducha otazka, no niekedy je istota lepsia ako dohad.
    Ide o vypoved zamestnanca, podla § 60 moze zamestnanec dat vypoved bez udania dovodu. Nieje tento paragraf naviazaný na skusobnu dobu? ze len v tejto dobe plati?
    a co v pripade, ze zamestnanec da vypoved podla § 73, dohodou. moze byt vypoved dorucena aj postou? Najlepsie je to osobne, no co v pripade, ked zamestnavatel nereaguje na moznost stretnut a dohodnut sa.
    Diky moc za Vase odpovede.
    S pozdravom Ja-ne
    Čo sa týka § 60 - nejde o výpoveď zamestnanca, ale o dohodu o skončení pracovného pomeru. T.z., že je to vzájomná dohoda medzi zamestnávateľom a zamestnancom. Pracovný pomer sa skončí dňom, ktorý je uvedený ako skončenie pracovného pomeru. Ak na tom trvá zamestnanec, musí tam byť uvedený aj dôvod. V
    Výpoveď zo strany zamestnanca je § 67 - Výpoveď zo strany zamestnanca. Zamestnanec môže dať výpoveď bez uvedenia dôvodu, ale je povinný dodržať výpovednú dobu. T.z. ak pracuje u zamestnávateľa do 5 rokov, výpovedná doba je 2 mesiace. Ak pracuje viac ako 5 rokov, výpovedná doba je 3 mesiace.
    Doručenie písomnosti: Zamestnanec musí doručiť zánik pracovného pomeru na pracovisku, alebo ako doporučenú zásielku. Doručená písomnosť sa splní len čo ju zamestnávateľ prevezme, alebo len čo ju pošta vrátila späť.

    ja-ne je offline (nepripojený) ja-ne

    ja-ne
    Veronika R - dakujem pekne.. mam trochu zmatok v § ale odpovedali ste mi na vsetko, co som potrebovala vediet. Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.