Zavrieť

Porady

co s bledostou?

ahojte,
som hrozne bleda, uz od nepamati. stale sa vsetci nad tym pozastavuju ci nie som daka chora, co mi je, co sa so mnou deje. je to uz aj pomerne otravne. Niet cloveka co by sa ma to neopital, kazdy! Ale peri mam vzdy silno cervene.
Citim sa zdravo, nebyvam unavena, akurat mam nizsi tlak. Masa som jedavala vela, az viac ako bolo pekne...tak neviem.
Poradte co by pomohlo ziskat viacej farby okrem opalovacich kremov a solarka? dake potraviny alebo vitaminy, tabletky? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Tabletky - akékoľvek, sú väčšinou chémia. Skús možno mrkvu, daj si vyšetriť krv, či nie si anemická - nedostatok červených krviniek. Ak nemáš žiadne zdravotné problémy, buď rada, a kašli na to, že sa nad tým iní pozastavujú.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Nepodceňuj bledosť, odporúčam dať si urobiť krvné vyšetrenia, môže to byť anémia, lekár ti predpíše antianemiká a poradí, čo treba robiť v prípade tejto choroby. Ak nie si unavená, nemáš žiadne problémy týkajúce sa anémie, tak jednoducho povedz "zvedavcom", že si chrániš pleť, keďže aj tvoji predkovia zo šľachtického rodu takto sa chránili...

    m.b je offline (nepripojený) m.b

    som workoholik, na liecenie sa nechystam xD ...viac m.b
    dakujem za rady, tak asi najskor skocim za doktormi

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Nad mojou bledosťou sa aj lekári pozastavujú, a mám menej železa aj červených krviniek, takže jednoznačne odporúčam vyšetrenie.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    A nie je to tým, že si všeobecne typ veľmi svetlej pokožky? Lebo ja mám napríklad všetky vyšetrenia v poriadku, a som tiež bledá. Hovorí sa tomu...porcelánová pleť. Tu už pomôže len jemné líčenie... skús sa poradiť s nejakou šikovnou kozmetičkou.

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    A nie je to tým, že si všeobecne typ veľmi svetlej pokožky? Lebo ja mám napríklad všetky vyšetrenia v poriadku, a som tiež bledá. Hovorí sa tomu...porcelánová pleť. Tu už pomôže len jemné líčenie... skús sa poradiť s nejakou šikovnou kozmetičkou.
    Dobrý nápad,ale až po lekárskom vyšetrení

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Tiež som bledá od narodenia a lekári s tým nič nerobili. Posledné dva-tri roky som jedla železo (samozrejme v tabletkách ), aj chodím na hematológiu, ale akonáhle mám počet krviniek v norme, už ma nechcú vidieť, ale bledá som stále...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.