Zavrieť

Porady

Účet 613

Ahoj porada, potrebovala by som poradiť s účtom 613-Zmena stavu zásob výrobkov. Prvý krát som sa s ním stretla vlani, keď som pri spôsobe B účtovania zásob zaúčtovala na 123/613 výrobky vlastnej výroby zistené inventúrou. Čiže k 1.1. som na týchto účtoch vykazovala stav výrobkov. Mala som tento účtovný zápis v novom roku preúčtovať opakom? Pýtam sa preto, pretože k 31.12.08 tam vykazujem zostatky a teraz pri opätovnom zaúčtovaní pre rok 2008 na účtoch nebudem mať tie sumy, ktoré potrebujem, čiže stav inventúry k 31.12.08. To isté sa bude týkať aj účtu 112, ktorý musím vrátiť na 501? Pravdu povediac, nerozumiem dobre účtu 613.
Veľká vďaka za trpezlivosť a odpovede, ktoré veľa naučia!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dvojča je offline (nepripojený) dvojča

    dvojča
    ahojte, nikto mi nevie pomôcť? Mám tieto počiatočné stavy preúčtovať na konci zúčtovacieho obdobia? a následne zaúčtovať inventúrne stavy? aspoň takto som to vyčítala z knihy PÚ, vďaka!!!

    vrba je offline (nepripojený) vrba

    vrba
    k 1.1.2008 by som účtovala opačným zápisom ako bolo k 31.12. 2007 čiže -123/-613 a podľa stavu inventarizácie zase k 31.12. 123/613

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.