Zavrieť

Porady

Leasing a pausalne vydaje

Moze si uplatnit remeselník 60 perc. pausálne vydaje za rok 2008 ak si kupil v 01/08 osobné auto na leasing, ktoré vyuziva na podnikanie, na konci roka mu ostane závazok voci leasingovke a ako je to potom s leasingovými splátkami v úctoníctve
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    danka101 Pozri príspevok
    Moze si uplatnit remeselník 60 perc. pausálne vydaje za rok 2008 ak si kupil v 01/08 osobné auto na leasing, ktoré vyuziva na podnikanie, na konci roka mu ostane závazok voci leasingovke a ako je to potom s leasingovými splátkami v úctoníctve
    Buď uplatní paušálne výdaje - alebo skutočné výdavky. Neexistuje možnosť uplatniť ako náklad aj paušálne aj leasing.

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Znamená to teda, ze moze si uplatnit pausálne vydaje bez ohladu na to, ze má auto na leasing a ostane mu závazok na konci roka? Jednoducho si uplatni len pausálne vydaje a hotovo?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    danka101 Pozri príspevok
    Znamená to teda, ze moze si uplatnit pausálne vydaje bez ohladu na to, ze má auto na leasing a ostane mu závazok na konci roka? Jednoducho si uplatni len pausálne vydaje a hotovo?
    Na uplatnenie paušálnych výdajov musí FO dodržať §6 ods. 10 zákona o DzP.

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Paragraf mám nastudovaný. Je remeselník má nárok na 60 percent, nie je platca dane, takze mu uplatním 60 perc. z príjmov co bude tvorit výdavok + skutočné náklady na poistné. To ze mu ostal závazok voci leasingovej spoločnosti ma nebude zaujímat, pretoze evidenciu o prijme v casovom slede vedie, zásoby tiez a pohladávky ku koncu obdobia nemá ziadne. Je to tak?

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    danka101 Pozri príspevok
    Paragraf mám nastudovaný. Je remeselník má nárok na 60 percent, nie je platca dane, takze mu uplatním 60 perc. z príjmov co bude tvorit výdavok + skutočné náklady na poistné. To ze mu ostal závazok voci leasingovej spoločnosti ma nebude zaujímat, pretoze evidenciu o prijme v casovom slede vedie, zásoby tiez a pohladávky ku koncu obdobia nemá ziadne. Je to tak?
    myslím,že áno

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Pri uplatňovaní paušálnych výdavkoch je výhodnejšie zaradiť auto kúpené na leasing do obchodného majetku, alebo nie?

    Leasing a pausalne vydaje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.