Zavrieť

Porady

OBERON - začiatočník

Dobrý deň,
prosím Vás, mám problém v programe OBERON - jednoduché účtovníctvo. Keďže sa s ním len zoznamujem, neviem si rady.
V novembri 2008 sme prijali zahraničnú faktúru v cudzej mene, v EURách. V januári bola uhradená bankovým prevodom. Pri účtovaní úhrady danej faktúry mi vypíše nasledujúcu správu: "Pri zápise dokladu do Knihy evidencie DPH nebol zistený kurz v kurzovom lístku. Z tohoto dôvodu bude zápis v evidencii DPH s nulovými hodnotami."
Ak viete. pomôžte, som z toho už zúfala. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anithocka je offline (nepripojený) anithocka

    anithocka
    to stačí iba do kurzového lístku nahodiť kurz zo dňa keď bola faktúra uhradená a potom skontrolovať, že to natiahlo kurz ku príslušnej platbe, ak natiahlo ostane tam už iba kurzový rozdiel nezaúčtovaný

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    dobry vecer, neviete mi nahodou poradi? uctujem v oberone PU, ale potrebovala by som urobit JU, ale nikde v mojom PC nemozem najst JU od Oberonu. som si myslela, ze to mam, ale..... neviete ako to mam spravit? da sa odniekial stiahnut?

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    janka.mo Pozri príspevok
    dobry vecer, neviete mi nahodou poradi? uctujem v oberone PU, ale potrebovala by som urobit JU, ale nikde v mojom PC nemozem najst JU od Oberonu. som si myslela, ze to mam, ale..... neviete ako to mam spravit? da sa odniekial stiahnut?
    ich stranka je www.exalogic.sk.

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    Mickya Pozri príspevok
    ich stranka je www.exalogic.sk.
    dakujem za odpoved..... ked som dopisala, tak ma to napadlo.... asi pokrocila hodina alebo co... uz to mam, ale aj tak vdaka za radu

    gaba07 je offline (nepripojený) gaba07

    gaba07
    ahojte
    zacianm robit v Oberona - doteraz som robila len s MRP-ckom a neviem si rady s tymto Oberonom
    robim JU neplatca DPH - v nastaveniach som uz dala ze firma je neplatca DPH ale neviem ci davam dobre pri nahravani dokladov Typ DPH: Nezaradit do priznania DPH alebo tam mam davat normalne coho sa to tyka (sluzba, tovar,..)
    za odpoved dakujem

    gaba07 je offline (nepripojený) gaba07

    gaba07
    ja viem - ale ten program je nejaky divny ...
    ale tak som to nahravala ako nezaradit do priznania k DPH

    anithocka je offline (nepripojený) anithocka

    anithocka
    mne osobne sa Oberon vemi paci, ponuka vela moznosti len aj mne trvalo kym som nasla co som potrebovala a kym som na to prisla co a ako. vela mi pomohla porada ..nemoze byt, ze mas zle nastaveny program?? jedine ten dovod mi pripada do uvahy preco Ti ponuka moznosti DPH-cka

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    gaba07 Pozri príspevok
    ahojte
    zacianm robit v Oberona - doteraz som robila len s MRP-ckom a neviem si rady s tymto Oberonom
    robim JU neplatca DPH - v nastaveniach som uz dala ze firma je neplatca DPH ale neviem ci davam dobre pri nahravani dokladov Typ DPH: Nezaradit do priznania DPH alebo tam mam davat normalne coho sa to tyka (sluzba, tovar,..)
    za odpoved dakujem
    Prejdi si aktívne predkontácie s ktorými pracuješ a cez "oprava" si uprav možnosti. Pre neplatiteľa si priraď : Nezaradiť do DPH.

    OBERON - začiatočník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.