Zavrieť

Porady

účtovná skúška správnosti

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu, účtujem v PU, každý mesiac si chcem spraviť t.z skúšku správnosti, ale nejako mi to nesedí, chcela by som Vás poprosiť o pomoc. Čiže : V-N=zisk, ktorý je vo forme peňazí v pokladni, na BU pohľadávkach, záväzkoch a zásobách, samozrejme to robím prírastkami, úbytkami z predchádzajúceho obdobia, ale stále mi tam niečo chýba a neviem sa pohnúť.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Náklady môžu obsahovať viacero nepeňažných operácií - odpisy, oprávky a podobne....

    .rena100 je offline (nepripojený) .rena100

    .rena100
    Ďakujem za odpoveď, ale ja účtujem o odpisoch a oprávkach až na konci účtovného obdobia, v mesačných hospodárskych výsledkoch mi nefigurujú, skôr neviem ako to ovplyvňuje DPH úhrada.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    .rena100 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, ale ja účtujem o odpisoch a oprávkach až na konci účtovného obdobia, v mesačných hospodárskych výsledkoch mi nefigurujú, skôr neviem ako to ovplyvňuje DPH úhrada.
    Samotná úhrada dph HV neovplyvní nijako.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    .rena100 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu, účtujem v PU, každý mesiac si chcem spraviť t.z skúšku správnosti, ale nejako mi to nesedí, chcela by som Vás poprosiť o pomoc. Čiže : V-N=zisk, ktorý je vo forme peňazí v pokladni, na BU pohľadávkach, záväzkoch a zásobách, samozrejme to robím prírastkami, úbytkami z predchádzajúceho obdobia, ale stále mi tam niečo chýba a neviem sa pohnúť.Ďakujem
    A čo to vlastne robíš ? Mesačnú súvahu a výkaz ziskov a strát ?

    .rena100 je offline (nepripojený) .rena100

    .rena100
    viem že by sa malo účtovať mesačne o odpisoch, ale prebrala som účtovníctvo po dvoch rokoch kde účtovali iba na konci ročného obdobia, tak som napísala smernicu, na základe ktorej pokračujem v systéme účtovania.ide vlastne ani nie o HV, ale na základe HV zistiž v čom sú uložené peniaze, skoro ako v jednoduchom účtovníctve, chce to odo mňa šéf a jaksi mi to nesedí.

    účtovná skúška správnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.