Zavrieť

Porady

Dobrovolne nemocensky poistena osoba

V našej firme sú zamestnanci, ktorí majú dobrovoľné nemocenské poistenie, neviem kto im poradil ale vraj si tu sumu majú dať do RZD. Ja síce o tom neviem , vie o tom niekto niečo ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    maria- Pozri príspevok
    V našej firme sú zamestnanci, ktorí majú dobrovoľné nemocenské poistenie, neviem kto im poradil ale vraj si tu sumu majú dať do RZD. Ja síce o tom neviem , vie o tom niekto niečo ?
    poistné, ktoré zaplatili v r.2008 si môžu odrátať v ročnom zúčtovaní, tiež som tak urobila.

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    brčko Pozri príspevok
    poistné, ktoré zaplatili v r.2008 si môžu odrátať v ročnom zúčtovaní, tiež som tak urobila.
    Mám kamarátku na rodičovskom príspevku, platí si DNP - môže si ho uplatniť v daňovom priznaní, keďže momentálne nepracuje? Ďakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dobroslava Pozri príspevok
    Mám kamarátku na rodičovskom príspevku, platí si DNP - môže si ho uplatniť v daňovom priznaní, keďže momentálne nepracuje? Ďakujem.
    V daňovom priznaní koho ? Ak nemá žiadny príjem, DP nepodáva.

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    veronikasad Pozri príspevok
    V daňovom priznaní koho ? Ak nemá žiadny príjem, DP nepodáva.
    Vraj mala nejaký príjem z úrokov na BÚ, teda môže si podať DP?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Vraj mala nejaký príjem z úrokov na BÚ, teda môže si podať DP?
    príjem bol vyšší ako 1/2 z NČ ? - od tejto sumy sa odvíja povinnosť podávať DP

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    hanelie Pozri príspevok
    príjem bol vyšší ako 1/2 z NČ ? - od tejto sumy sa odvíja povinnosť podávať DP
    Ďakujem za odpoveď, už som ju presvedčil...

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    hanelie Pozri príspevok
    príjem bol vyšší ako 1/2 z NČ ? - od tejto sumy sa odvíja povinnosť podávať DP
    Ďakujem za odpoveď, a čo manžel - keď si bude chcieť on uplatniť nezdanit. časť na manželku?
    Manželka bola do konca 05 2008 na MD, od 06 2008 dodnes poberá rodič.príspevok. Platí si DNP, z ktorého čerpá OČR a PN. Niekde som čítal, že do vlastnéh príjmu manželky sa zahŕňa aj MD, OČR a PN a niekde to zasa vyvracajú - sú to predsa nemocenské dávky a tie sú oslobodené od dane. Takže čo si vlastne môže uplatniť manžel SZČO v DP? Ďakujem.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Do vlastného príjmu manželky sa počíta materské, PN aj OČR. Keď manžel bude uplatňovať ju ako vyživovanú osobu tak od 98496 odpočítať tieto položky a rozdiel uplatniť ako nezdanit. časť.

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    Andyke Pozri príspevok
    Do vlastného príjmu manželky sa počíta materské, PN aj OČR. Keď manžel bude uplatňovať ju ako vyživovanú osobu tak od 98496 odpočítať tieto položky a rozdiel uplatniť ako nezdanit. časť.
    A keď si bude chcieť podať DP ona, ako má postupovať? Ďakujem.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Dobroslava Pozri príspevok
    A keď si bude chcieť podať DP ona, ako má postupovať? Ďakujem.
    Ak mala v roku 2008 príjmy podliehajúce dani z príjmov, tak má nárok na celú OP 98496. Podá si DP sama, nakoľko podľa toho čo si písal, mala príjem len z úrokov. Zvážte, či výška odvedenej dane z úrokov je natoľko vysoká, že vám výjde preplatok viac ako 3,32€.
    Naposledy upravil mzdarka renca : 14.02.09 at 19:19

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    brčko Pozri príspevok
    poistné, ktoré zaplatili v r.2008 si môžu odrátať v ročnom zúčtovaní, tiež som tak urobila.
    V tejto súvislosti ma ešte napadlo. Odratáva sa poistné zaplatené v r. 2008 alebo za rok 2008. Myslím tým to, že ak je zaplatené poistné v januári 2008 za december 2007, odratáva sa v roku 2007 alebo v roku 2008? Ďakujem.
    V súvislosti s vlastným príjmom manželky. Ak má manželka príjmy - materské,rodičovský príspevok a taktiež aj vyplatené úroky, do vlastného príjmu manželky sa započítava materské aj vyplatené úroky ponížené o zaplatené dobrovoľné nemocenské poistenie, ktoré si manželka platí? Ďakujem.
    Naposledy upravil milagros208 : 16.02.09 at 05:13

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    milagros208 Pozri príspevok
    V tejto súvislosti ma ešte napadlo. Odratáva sa poistné zaplatené v r. 2008 alebo za rok 2008. Myslím tým to, že ak je zaplatené poistné v januári 2008 za december 2007, odratáva sa v roku 2007 alebo v roku 2008? Ďakujem.
    V súvislosti s vlastným príjmom manželky. Ak má manželka príjmy - materské,rodičovský príspevok a taktiež aj vyplatené úroky, do vlastného príjmu manželky sa započítava materské aj vyplatené úroky ponížené o zaplatené dobrovoľné nemocenské poistenie, ktoré si manželka platí? Ďakujem.
    Ozaj nikto nevie poradiť? Vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.