Zavrieť

Porady

Treba jazdy?

Chcem Vás poprosiť. SZČO má auto zahrnuté v obchodnom majetku. Neodkladal si bločky PHM. Je to problém ak si vôbec neuplatní náklady na PHM a tým pádom neurobí jazdy. Uplatní si len odpis a poistky. ale ak je auto v majetku musia byť zákonite urobené jazdy podľa nákupu PHM?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Knihu jázd by mal viesť a ak nepotrebuje náklady, nemusí to dať do denníka, ale nebude mu sedieť stav tachometra. Nejaké jazdy by bolo dobre urobiť a dať čestné prehlásenie o strate PHM, lebo potom to vyzerá, že auto je na súkromné účely.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Viťa Pozri príspevok
    Chcem Vás poprosiť. SZČO má auto zahrnuté v obchodnom majetku. Neodkladal si bločky PHM. Je to problém ak si vôbec neuplatní náklady na PHM a tým pádom neurobí jazdy. Uplatní si len odpis a poistky. ale ak je auto v majetku musia byť zákonite urobené jazdy podľa nákupu PHM?
    Ak motorové vozidlo nevyužíval na podnikanie, v tom prípade si nemôže uplatniť aj odpisy.

    Viťa je offline (nepripojený) Viťa

    Viťa
    Ale môže to byť tak, že jazdy urobím, ale nezahrniem na tie kilometre náklady lebo nemám bločky. Či je to hlúposť.

    vlčica2 je offline (nepripojený) vlčica2

    vlčica2
    Dobrý deň, potrebujem poradiť... živnostník má nákladnú prepravu... mám tu konkrétne fa kde prepravoval tovar z Bratislavy do Zelenča. moja otázka znie, keďže firmu má v Trebišove, tak mu robím jazdu Trebišov do Bratislava a Zelenč, alebo Trebišov vynechám?
    Prosím Vás, ak mi niekto viete poradiť...
    Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek odpoveď

    vlčica2 je offline (nepripojený) vlčica2

    vlčica2
    vlčica2 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem poradiť... živnostník má nákladnú prepravu... mám tu konkrétne fa kde prepravoval tovar z Bratislavy do Zelenča. moja otázka znie, keďže firmu má v Trebišove, tak mu robím jazdu Trebišov do Bratislava a Zelenč, alebo Trebišov vynechám?
    Prosím Vás, ak mi niekto viete poradiť...
    Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek odpoveď


    Dobre, tak ja napíšem ako si myslím, že by to malo byť a prosím niekto mi to odsúhlaste alebo znegujte.
    podľa mňa by v jazdách mal byť aj Trebišov, keďže cesta sa pre živnostníka začala tam...
    prosím pomôžte niekto

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vlčica2 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem poradiť... živnostník má nákladnú prepravu... mám tu konkrétne fa kde prepravoval tovar z Bratislavy do Zelenča. moja otázka znie, keďže firmu má v Trebišove, tak mu robím jazdu Trebišov do Bratislava a Zelenč, alebo Trebišov vynechám?
    Prosím Vás, ak mi niekto viete poradiť...
    Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek odpoveď
    Ak máš na mysli jazdu, ako podklad k fakturácii prepravy, tak Trebišov tam neuvedieš, ale ak máš na mysli celkovú knihu jázd, tak áno, bude tam aj TV.

    vlčica2 je offline (nepripojený) vlčica2

    vlčica2
    Tweety Pozri príspevok
    Ak máš na mysli jazdu, ako podklad k fakturácii prepravy, tak Trebišov tam neuvedieš, ale ak máš na mysli celkovú knihu jázd, tak áno, bude tam aj TV.

    Ďakujem za odpoveď :-D ešte mám otázočku, robím tie jazdy, ale prišla som na to, že mi nedal všetky tankovačky, teda sa dostávam do mínusu v jazdách, čo sa týka stavu nádrže... čo s tým?

    vlčica2 je offline (nepripojený) vlčica2

    vlčica2
    vlčica2 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď :-D ešte mám otázočku, robím tie jazdy, ale prišla som na to, že mi nedal všetky tankovačky, teda sa dostávam do mínusu v jazdách, čo sa týka stavu nádrže... čo s tým?
    pomôže mi niekto prosím? alebo som otázku zle zaradila? prosííííím

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    vlčica2 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď :-D ešte mám otázočku, robím tie jazdy, ale prišla som na to, že mi nedal všetky tankovačky, teda sa dostávam do mínusu v jazdách, čo sa týka stavu nádrže... čo s tým?
    veľmi ťažko sa je vyjadrovať k tomu problému.....
    mne z toho vychádza, že:
    1, stráca- pravidelne? doklady o kúpe PHM?
    2, jazdy, kt. si vykazuje neuskutočňuje (nemá doklady o nákupe PHM)
    3, spotrebu má nižšiu ako deklaruje....
    ..... jazdy a tankovanie, spotreba ale aj zostatok paliva v nádrži musí sedieť.....
    neviem ako vykazujete jazdy a ako je tankovanie ....
    kontrolujete podľa nákupu PHM, či tam aj podľa výkazu jazdy skutočne bol? (nerobím to pravidelne, iba námatkovo).....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.