Zavrieť

Porady

jednoduchá bublanina

začínajú dozrievať čerešne i jahody a tak posielm recept na dobrú a
JEDNODUCHÚ BUBLANINU.
Do misky robijeme 4 celé vajcia pridámáme 400g cukru
2 dcl oleja, 3 dcl mlieka a zmixujeme.
Potom tam vsypeme 500g polohrubej múky, 1 prášok do pečiva a štipku sóda bicarbóny a premixujeme.
Vylejeme na vymastený a múkou vysypaný väčší plech a dáme ovocie.
Pečie sa to na strednom stupni a je to dosť rýchlo hotové. Ak dáte kyselšie ovocie / ríbezle, egreše.../ tak koláč po upečení aj pocujrujete.
Dobrú chuť!
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja mam presne taky isty recept - a je este od mojej mamy. Je skutocne velmi rychly, jednoduchy a vysledok je vynikajuci.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ten cukor aký tam ide?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Najlepsie krupica alebo jemny krystalovy.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

robím taký istý už roky a je naozaj dobrý. Ak nemáte ovocie, tak je dobrý aj s tvarohom, alebo aj tvaroh a trošku na vrch pohádzať ovocie. Výborne sú černice. Bože už mi tečú slinky...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
S cerniciami som zatial neskusala, ale moze to byt dobre. Vyborne je aj s marhuliami.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

mne to pripomína cesto na hrnčekovú bábovku:

- 4 celé vajcia vymiešať s 2 horčičákmi práš. cukru a 1 balíček vanilkového cukru, pridať jeden kelímok šľahačkovej smotany a 2 1/2 horčičákov hladkej múky zmiešaný s 1 balíčkom prášku do pečiva. Všetko zamiešať a vyliať do bábovkovej formy s ďalšími ingredienciami ja napr. okrem časti s kakakom pridám posekanú čokoládu.
Toto cesto používam aj na bublaninu a koláč s marhuľami. Jahody pečené nemám rada, to radšej čerstvé v akéjkoľvek podobe.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Bublaninu podľa uvedeného receptu pečiem aj ja. Chcem doporučiť, možno to už viete, že ovocie, ktoré dávate do cesta, aby nepadlo na spodok, je dobré
obaliť v práškovom cukre tesne pred tým, než ho dávate do cesta.

Dobrú chuť
Práve dnes som piekla jahodovúmňam calórie......
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Heli, kašlať na kalórie, niet nat dobrý koláčik
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

A ešte nestrúhať do cesta citrónovú kôru a poprípade na vrch celého dať posekané
orechy. Mňam!
0 0
nano nano

nano je offline (nepripojený) nano

Ja tiež pekávam bublaninu,ale super rýchlu -práca na 5 minúta umyť 1 hrnček a 1 misku
3 vajcia
2 hrnčeky kryštálový cukor
3 hrnčeky polohrubá múka
1 hrnček sladké mlieko
1 hrnček olej
1 prášok do pečiva
Zmiešam vajcia s cukrom,nič nešľahám,len zamiešam a pridám ostatné prísady,vylejem na plech,dám ovocie a pečie sa.Dobrú chuť.
0 0
nano nano

nano je offline (nepripojený) nano

No vyskúšali ste ju niekto ? Túto bublaninu upečie aj najnešikovnejší chlap.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
porfin
začínajú dozrievať čerešne i jahody a tak posielm recept na dobrú a
JEDNODUCHÚ BUBLANINU.
Do misky robijeme 4 celé vajcia pridámáme 400g cukru
2 dcl oleja, 3 dcl mlieka a zmixujeme.
Potom tam vsypeme 500g polohrubej múky, 1 prášok do pečiva a štipku sóda bicarbóny a premixujeme.
Vylejeme na vymastený a múkou vysypaný väčší plech a dáme ovocie.
Pečie sa to na strednom stupni a je to dosť rýchlo hotové. Ak dáte kyselšie ovocie / ríbezle, egreše.../ tak koláč po upečení aj pocujrujete.
Dobrú chuť!
Vyskúšala som! ten čas je pri 180 stupňoch cca 40 minút a chutí vraj výborne (ja ešte furt držím diétu ale chlap sa zalizoval! A keďže držal mixér a hádzal do nej čerešne tak skonštatoval: Musím uznať, že SME!!! napiekli výbornú bublaninu - no môžem oponovať? ) Až sa zje táto, už sa teší na tú druhú
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Ja som dnes použila na bublaninu takýto recept:
5 žltkov
300 g. pr. cukru
250 g maslo
1 vnilkový cukor - vymiešame
pridáme 1,5 dl mlieka
300 g múka polohr.
prášok do pečiva
sneh z 5 bielkov
Rozotrieme na vymastený múkou vysypaný plech,
nahádžeme ovocie - dnes čerešne a upečieme.
Je tiež výborná ako tie vaše.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Babenky.. keby sa u nás chceli jesť tie koláče.. tak ich pečiem stále.. ale aby som ich jedla len ja sama.. to sa nedá.. a také strašné chute ste mi narobili.. mňaaam
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

recept zakladatelky temy musim ocenit snad tisic bodmi !!!!

tak jednoduchy a vynikajuci kolac sa mi veru este nepodaril!!! upiekla som ho v nedelu na obed a rano sme ho akurat dojedli na ranajky a bolo po nom...

a kedze mam doma este dost vela ceresni, tak po prichode domov urobim dalsiu bublaninku mnam
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Tu sú moje rýchlovky:
1 šálka hladkej múky, 1 šálka hrubej múky, 2 vajciua, 1/2 šálky oleja, 1 šálka kryš. cukru, 1 šálka mlieka, 1 prášok do pečiva, 1 vanilkový cukor. Vajcia, cukor,vanilka zmiešať, pridať olej, potom mlieko a nakoniec múky a práškom. Na vrch ovocie.
1 kg strúhaných jabĺk, 2 šálky hrubá múka, 2 vajcia, 2 šálky kryš. cukor. 2 prášky do pečiva, škorica (sekané orechy - nemusia byť). Všetko spolu zmiešať, piecť na vymastenom a vysypanom plechu. Na vrch džem a kokos (alebo čokoládová poleva)
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Bublaninu robim podla toho isteho receptu ako PORFIN, len s tym rozdielom, ze nemixujem ale vyslaham. A pridam aj za lyzicku skorice. Skurocne najlepsia je s marhuliami a daju sa pouzit aj mrazene.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

idem robit dnes opat ale s nektarinkami, lebo sme ich nestihli pojest, tak su uz take maksie...

inak tu prvu som robila s mixu ovocia, co ostalo z toho co sme dostali a kedze sme dvaja nemali sme sancu pojest... dala som tam ceresne odkostkovane, marhule na kusky, jahody na kusky a mala som aj za hrst cucoriedok... este stale mam tu chut na jazyku... a skutocne sa po nej len tak zaprasilo... bola lahucka, vonava a stavnata... i ked som davala do rury som neverila ze to bude tak uzasny zakusok lebo to bolo take nizke ale krasne to nabralo... navyse som skusila pri nej program v rure, kt. som este nepouzila len teply vzduch a plech som dala na skoro spodnu listu... tymto sa receptik zaradil medzi moje stalice oblubene

daska: skusim pridat skoricu dnes
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiež jednoduchý, rýchly a odskúšaný recept:
40 dkg PH múky
25 dkg pr. cukru
2 vajcia
1 vanilka (ja dávam aj 1 škoric. cukor)
1 prášok do pečiva
1 smotana na šľahanie ( možno nahradiť mliekom)
Vymiešať, vyliať na plech.

Navrch ovocie, ktoré máte po ruke. Drobné, napr. ríbezle pred položením premiešam v miske s kr. cukom a trochou múky.
Navrch môžu ísť kúsky čokolády ( ja tak "likvidujem" zbytky čok. figúrok)
Po dopečení posypať pr. cukrom
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

andreaS Pozri príspevok
recept zakladatelky temy musim ocenit snad tisic bodmi !!!!

tak jednoduchy a vynikajuci kolac

mnam
Veru, tiež som ho vyskúšala, s marhuľami, a mal úspech.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať