Zavrieť

Porady

Lahodná tvarohová plnka - ako?

Chcela by som robiť jednoduchý jahodový koláč - jemné trené cesto naspodku, na to tvarohový ľahký krém, do toho jahody, ozdobiť šľahačkou. Nemáte niekto recept na ten krém - aby sa to vydarilo na prvý krát. Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto


    Jahodový koláč

    45 min 300 kal
    Potrebujeme: 4 žĺtky, 3 lyžice práškového cukru, 150 g Flory, 280 g hrubej múky, 100 ml mlieka, 200 g droždia, jahody
    Pena: 4 bielky, 250 g práškového cukru

    Ako na to:
    Žltý cukor a Floru vymiešame. Pridáme múku. V teplom osladenom mlieku necháme napučať droždie, ktoré potom pridáme do cesta a premiešame. Rozotrieme ho na pomastený, múkou posypaný plech.
    Na cesto pukladáme jahody, trochu ich posypeme cukrom a necháme asi hodinu na teplejšom mieste.

    Z bielkov vyšľaháme sneh, pridáme práškový cukor a ušľaháme jemnú hustú penu, ktorú rovnomerne rozotrieme na ovocí. Pečieme v mierne vyhriatej rúre asi 45 minút.
    Ak sa nepodarí, nie je chyba vo mne, ale v stránke www.recepty.sk
    lev293.gif  

    amelia je offline (nepripojený) amelia

    amelia
    Jeden mám, super lahký a výborný.
    Cesto:30dg polohr.múky, 20dg hery,1 celé vajce, 0,5 sáčku pr.do pečiva, 10dg cukru.
    Plnka: 2 kocky tvarohu, 15dg pr.cukru, 0,5 l mlieka, 1 dl oleja, 1 sáčok zlatý klas, 1 vanilkový cukor, 3 žĺtky, 1 celé vajce.
    Plnku rozmixujeme a vylejeme na surové (ja cesto natieram marhuľ.džemom, môžeš naukladať jahody) a dáme piecť do stredne teplej rúry asi na pol hodiny, vyberieme a rozotrieme 3 vyšľahané bielky, posypeme 3-4 kopcov.lyžicami kryšt.cukru a dáme piecť ešte asi na 10 min.Bielky môžeš vynechať a na vychladnutý zákusok naukladať jahody, šľahačku alebo čokoľvek.Je fakt ľahký a aj ľahký

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    maturantka
    Chcela by som robiť jednoduchý jahodový koláč - jemné trené cesto naspodku, na to tvarohový ľahký krém, do toho jahody, ozdobiť šľahačkou. Nemáte niekto recept na ten krém - aby sa to vydarilo na prvý krát. Ď.
    Ja robím tento tvarohový krém, je veľmi lahodný, skús:
    1/2 kg mäkkého tvarohu, 0,5 l kyslej pochúťkovej smotany, 3 vanilínové cukry, 2 lyžice práškového cukru. Všetko dám do misy a ponorným mixérom rozmixujeme, natrieme na koláč, poukladáme jahody alebo iné sezónne ovocie, vrch ozdobíme šľahačkou. Dáme dobre vychladnúť. Tento si myslela? Ak nie, ozvi sa, mám v zásobe ešte ďalšie.

    maturantka je offline (nepripojený) maturantka

    nie som dokonalá maturantka
    Ďakujem, vytlačím a čoskoro vyskúšam.
    Vlasti, a nerozteká sa ten tvaroh rozmixovaný so smotanou? Niekde radia dávať aj plátkovú želatínu. S tým nemám skúsenosti. V časopisoch to krásne vyzerá.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    maturantka
    Ďakujem, vytlačím a čoskoro vyskúšam.
    Vlasti, a nerozteká sa ten tvaroh rozmixovaný so smotanou? Niekde radia dávať aj plátkovú želatínu. S tým nemám skúsenosti. V časopisoch to krásne vyzerá.
    Nerozteká sa, kúp si hustejšiu pochúťkovú smotanu, najlepšia je 16%. Zajtra, ak mi príde na um ti priložím recept so želatínou.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    maturantka
    Dík, určite si to zajtra pozriem.
    Ak by som zabudla, pošli mi SS.

    Daniela je offline (nepripojený) Daniela

    Daniela
    Rýchly a z jedného hrnca:
    3 celé vajcia, 2 poháre kryštáľový cukor, 1 pohár maku (orechov), 2 poháre polohrubá múka, 1 pohár mlieka, 1 pohár oleja (aj menej), pol lyžičky prášku do pečiva.
    Celé vajcia vyšľaháme s cukrom do peny, kým sa nerozpustí musí byť dobre našľahaný) a pridáme ostatné ingrediencie. Upečieme pri 180 stupňoch korpus na plechu.
    Potrieme lekvárom a zdobíme: šľahačkou, penou - jahodovou, malinovou atď. Ja dávam tvarohovú: 3/4 kg tvarohu - O% tuku ( kaufland), je výborný, primiešam pokrajané ovocie, 2 vanilkové cukr. natriem na koláč a posypem strúhanou čokoládou alebo grankom. Nemá chybu.
    Ešte jedna rada: aby plnka nebola riedka - akákoľvek aj pudigová - kupujem si puding za studena alebo tortové plnky - pridám zo dve, tri lyžičky dobré premiešam a je po probléme. Nahradí ti želatínu.
    Naposledy upravil Daniela : 20.06.05 at 06:58

    maturantka je offline (nepripojený) maturantka

    nie som dokonalá maturantka
    To s tým pudingom za studena je zaujímavé. Hlavne ako prvá pomoc pri mojich kulinárskych pokusoch. Ď.

    maturantka je offline (nepripojený) maturantka

    nie som dokonalá maturantka
    Keď som to ešte nevedela, zmiešala som 1 smotanový jahodový jogurt, 1 16 % kyslú smotanu a pol van. cukru + 1 stužovač Smetafix. Tiež to pekne stuhlo a s tými jahodami sa to dobre doplnilo. Ale na tvaroh by to asi nefungovalo.

    Hanka je offline (nepripojený) Hanka

    Hanka
    Nie je to tvarohova plnka, ale ked ste spominali puding za studena mozno sa to hodi pre zaciatocnicky :

    Upečieš piškotový korpus zo 4 vajec.
    (4 bielky vyšľaháš so 4 lyžicami práš. cukru, pridáš po jednom 4 žĺtky a 4 lyžice hrubej
    múky, do ktorej si primiešala 1/2 bal. práš. do pečiva)

    Plnka:
    2 balíčky vanilkového pudingu bez varenia
    2 malé kompóty mandariniek
    2 šľahačkové smotany
    toto všetko dáš do misky zvanej miska kyska ( ak takú nemáš stačí miska, ktorá má
    vrchnák) Uzatvoríš misku a 5-6 krát pohrkáš, potom ešte raz - otvor a zľahka premiešaj,
    ak ti zostali nerozpustené časti.
    Korpus máš v tortovej forme a naleješ naň plnku. Dáš na 24 hodín do chladničky
    a maškrtným členom domácnosti zamedzíš prístup k tvojmu dielu.
    Po 24 hod. vybarieš a môžeš ozdobiť šľahačkou, ovocím, a ak si veľmi lenivá iba nastrúhaš čokoládu.

    soske je offline (nepripojený) soske

    soske
    Ahojte!!

    Ja mam velmi dobre skusenosti, aby sa plnka neroztekala, to co pisala ondrejvla, ze 2 tvarohy, 2 huste kysle smotany, 2 vanilkove cukry a 2 lyžice práš.cukru a 3-4 lyžice želírovacieho cukru. Vymiešať a nadherne stuhne!!!! v chlade. A ked chcem nieco aby bolo tuhsie všade používam ten želírovaci cukor, odporúčam.

    maturantka je offline (nepripojený) maturantka

    nie som dokonalá maturantka
    Však jahodová sezóna je raz do roka. Nech to teda stojí za to. Inak ale si myslím, že sú aj kalorickejšie veci ako tie jahodovo-tvarohové koláče. Sú to také zdravé prísady, že aj chutia, aj sa "spália" sami. Tak vychutnávajme...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Kto nechce sladké, bojí sa kalórii, nech si dá vyhľadať lahodný nekalorický koláčik, ktorý som tu priložila s názvom Dia Step. Aj jahody, aj tvaroh...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.