Zavrieť

Porady

závazky - prenos

Mala by som takú otázku: neuhradené závazky z ukončeného roku sa prenesú do ďalšieho roku, a ak sa neuhradia ani tom roku, uvádzajú sa vo výkaze k 31.12. daného roku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ffarina je offline (nepripojený) ffarina

    žena ffarina
    Môžem sa aj ja spýtať k danej téme záväzkov a pohľadávok pre SZČO? Chcem overiť účtovníčku-nevyznám sa v JU a nie som si istá či mi dobre vyrátala daň na rok 2008-preto vás prosím o radu,ako sa rátajú do ročného DP neuhradené záväzky a príjmy, dokiaľ viem že budú uhradené až v ďalšom roku alebo vôbec nie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ffarina Pozri príspevok
    Môžem sa aj ja spýtať k danej téme záväzkov a pohľadávok pre SZČO? Chcem overiť účtovníčku-nevyznám sa v JU a nie som si istá či mi dobre vyrátala daň na rok 2008-preto vás prosím o radu,ako sa rátajú do ročného DP neuhradené záväzky a príjmy, dokiaľ viem že budú uhradené až v ďalšom roku alebo vôbec nie.
    Zarátavajú sa v období ich úhrady, až na niektoré výnimky. Viď napr. § 17 zákona o dani z príjmov. Pri prerušení, resp. zrušení živnosti a pri zmene spôsobu oplatnenia výdavkov (z JÚ na paušál a opačne).

    jalesa je offline (nepripojený) jalesa

    jalesa
    Mám začínajúceho SZČO (od 1.3.2008) má iba pár dokladov a uvažuje či sa dať na paušál alebo na JU. Rozdiel v konečnej dani je maličký.
    Chcem sa opýtať ak použijem daň paušálnu ,dám dlh voči ZP na riadok 41???? a budúci rok (2009) prejde na JU. A ak prejde na JU v roku 2009 to už neuvádzam do výdavkov??? to je asi blbosť, že?

    Ďakujem

    u.erika je offline (nepripojený) u.erika

    matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac u.erika
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Zarátavajú sa v období ich úhrady, až na niektoré výnimky. Viď napr. § 17 zákona o dani z príjmov. Pri prerušení, resp. zrušení živnosti a pri zmene spôsobu oplatnenia výdavkov (z JÚ na paušál a opačne).
    Ahoj Zoli!
    Prosím Ťa, čo môžem robiť so starými záväzkami v JU z roku 2004 a 2005. Ide o sumu cca. 49732,- Sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.