Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane - zamestnanec

Zamestnanec - čiastoč.invalid.dôchodca pracoval u nás od 1-6/2008 potom bol 7/08 evidovaný na ÚP a od 8-12/2008 bol znovu u nás zamestnaný.Mal podpísané vyhlásenie. Za tie mesiace čo u nás pracoval mal len minim.mzdu- čiže ani daň nemal, iba jeden mesiac keď mal odmenu. Teraz ma požiadal o RZD.Ja mu však môžem vrátiť daň len tú ktorá sa mu zrazila preddavkom v tom jednom mesiaci? ale keď mu uplatním celú nezd.časť na celý rok vyjde mi veľký preplatok, ako to má byť? prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mirka83 Pozri príspevok
    Zamestnanec - čiastoč.invalid.dôchodca pracoval u nás od 1-6/2008 potom bol 7/08 evidovaný na ÚP a od 8-12/2008 bol znovu u nás zamestnaný.Mal podpísané vyhlásenie. Za tie mesiace čo u nás pracoval mal len minim.mzdu- čiže ani daň nemal, iba jeden mesiac keď mal odmenu. Teraz ma požiadal o RZD.Ja mu však môžem vrátiť daň len tú ktorá sa mu zrazila preddavkom v tom jednom mesiaci? ale keď mu uplatním celú nezd.časť na celý rok vyjde mi veľký preplatok, ako to má byť? prosím poraďte.
    V RZD uplatníš celú NČ a preplatok je potrebné dôch. vrátiť.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    mirka83 Pozri príspevok
    Zamestnanec - čiastoč.invalid.dôchodca pracoval u nás od 1-6/2008 potom bol 7/08 evidovaný na ÚP a od 8-12/2008 bol znovu u nás zamestnaný.Mal podpísané vyhlásenie. Za tie mesiace čo u nás pracoval mal len minim.mzdu- čiže ani daň nemal, iba jeden mesiac keď mal odmenu. Teraz ma požiadal o RZD.Ja mu však môžem vrátiť daň len tú ktorá sa mu zrazila preddavkom v tom jednom mesiaci? ale keď mu uplatním celú nezd.časť na celý rok vyjde mi veľký preplatok, ako to má byť? prosím poraďte.
    áno má to tak byť

    Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

    Ivana 1511
    Dobrý deň, mám zamestnanca ktorý bol 11/2007 - 03 /2008 PN
    od 04/2008 pracuje v našej org. a požiadal o RZ. Základ dane mal 109600,-Sk, uplatním mu nezdanit.čast ZD vo výške 98496,-Sk.Zdanitelná mzda je 11104,-Sk čo znamená daň 2109,-Sk.
    Úhrn predddavkov za rok 2008 bol 7293,-Sk. Tým to mu vzniká preplatok na dani vo výške 5184,-Sk čo je 172.08 €. Je to správne? Ďakujem za odpoveď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ivana 1511 Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám zamestnanca ktorý bol 11/2007 - 03 /2008 PN
    od 04/2008 pracuje v našej org. a požiadal o RZ. Základ dane mal 109600,-Sk, uplatním mu nezdanit.čast ZD vo výške 98496,-Sk.Zdanitelná mzda je 11104,-Sk čo znamená daň 2109,-Sk.
    Úhrn predddavkov za rok 2008 bol 7293,-Sk. Tým to mu vzniká preplatok na dani vo výške 5184,-Sk čo je 172.08 €. Je to správne? Ďakujem za odpoveď.
    Áno, je.

    Ročné zúčtovanie dane - zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.