Zavrieť

Porady

podlahová izolacia

caute

v najbližšej budúcnosti sa chystám položiť izoláciu pod cement.poter a zdá sa že by som to mohol zvládnuť aj svojpomocne. Ale mám zopár otázok:
- v projekte mam navrhnuty polystyren alebo nobasil VT, ktorý by ste odporučili?
- hrúbka je 70 mm. Je dobre ukladať jednu 70-tku alebo napr. 30 + 40 ?
- ukladať izoláciu tesne k stene alebo musím medzi stenu a izoláciu niečo vložiť?
Voda a elekrina je na podlahe

vopred vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dracul je offline (nepripojený) dracul

    dracul
    ak si to nikdy nerobil nevadi. je to uplne jednoduche. polozis izolaciu tak aby si minimalizoval spary. tesne vedla seba od steny k stene. najlepsi 2 vrstvy pretoze tak znizis tepelne mosty, ktore vznikaju pri jednej vrstve. po okrajoch das este pas polystyrenu aby si poter oddeli od steny. podla mna 7 cm staci, zalezi aky dom stavias.kurenie.....atd.

    pippenak je offline (nepripojený) pippenak

    pippenak
    takže 30 a 40 by malo byť fajn.
    Je to bungalow 11 , kurenie je klasicke plynove so slepou podlahovkov v kupelni a obyvacke s kuchynou.
    Čo sa týka materiálu aky by si odporucil?

    dracul je offline (nepripojený) dracul

    dracul
    ja idem dat polystyren. sice nie tvrdeny, lebo je drahy ale, fasadny, je tvrdsi a hustejsi ako obycajny.
    odporuca sa min 15Kg/m3

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.