Zavrieť

Porady

cena ornej pôdy

Prosím o radu, či pomoc. Mohol by ma niekto dostať "do obrazu" v cenách ornej pôdy?? Jedná sa o pozemok - orná pôda cca 30000 m2 v katastri Nového Mesta nad Váhom, ktorá sa nachádza v blízkosti cesty - výpadovke na Brno. Jednalo by sa o predaj, za účelom zmeny z ornej pôdy na stavebný pozemok. Teda aká by mohla byť cena za m2. Ďakujem za odpovede
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Orná pôda sa oceňuje podľa tzv bonity tj. úrodnosti.Na obecnom úrade budú vedieť akú bonitu má.Orná pôda cca od 10-30 SKK/m2.Ale si myslím že viac ako na bonite bude záležať na polohe pozemku.Potom môže cena vzrásť rádovo o stovky za m2.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Porozmýšľaj, či by sa Tebe neoplatilo previesť ornú pôdu na stavebný pozemok. Možno by si obišiel lepšie ;-)
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Zdá sa to logické, ale v orientálnych krajinách, napr. na Slovensku, treba brať do úvahy viac vecí než logiku. Napríklad fondy na korupciu a známosti.
0 0
mivera mivera

mivera je offline (nepripojený) mivera

Ďakujem za odpovede. Vec sa má tak, že "niekto" skupuje na tomto strategicky dosť dobrom mieste, za účelom zasieťovania a následne samozrejme zmenu na stavebný pozemok. Takže je mi jasné, že tam chce niekto dobre zarobiť. Odkúpi za 50 SK predá za oveľa lepšiu cenu. Tu nehovorím iba o našom pozemku, je nás viac. Takže hovorím o 100-150 tis.m2. Lenže ja ako jednotlivec nedokážem nič. Nemám na to čas a ani peniaze. Aspoň by nebolo zlé "vytĺcť" za predaj čo najviac, ale kde je strop ceny ornej pôdy????
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Má tvoj pozemok prístup k verejnej komunikácii? Potom by sa snáď oplatilo vyčkať.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
V prípade, že niekto skupuje pôdu, ktorá je na dobrom mieste, je vždy lepšie počkať. Aj orná pôda sa predáva za cenu, ktorá sa určí dohodou. Cena môže byť 500,- Sk alebo aj viac, podľa toho, kde sa pôda nachádza. S prístupom na komunikáciu, dostupnými IS je pôda drahšia ako pôda na odľahlejšom mieste.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Podľa mňa sa oplatí vyčkať. Taká úrodná černozem a na krásnej rovine, bude o chvíľu nie na stavebný pozemok, ale bude vhodná na siatie obilovín,ktoré budú vyvážené zlatom. Pôda v blízkej dobe získa na cene. Neviem či si niekto pamätá, ako sa smiali z tej ruskej firmy na výrobu CD, keď na jej pozemku kosili trávu nie kosačka, ale ovce? Ja by som určite pôdu a hlavne takú rovinatú černozem nepredávala.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

účtovník 007 Pozri príspevok
Podľa mňa sa oplatí vyčkať. Taká úrodná černozem a na krásnej rovine, bude o chvíľu nie na stavebný pozemok, ale bude vhodná na siatie obilovín,ktoré budú vyvážené zlatom. Pôda v blízkej dobe získa na cene. Neviem či si niekto pamätá, ako sa smiali z tej ruskej firmy na výrobu CD, keď na jej pozemku kosili trávu nie kosačka, ale ovce? Ja by som určite pôdu a hlavne takú rovinatú černozem nepredávala.
Tiez sa mi zda ze taketo vyuzitie v buducnosti je pravdepodobnejsie ako nejaky stavebny pozemok
Ale tak ci tak, cakat.
Ozaj neviete niekto kde sa kupuje orna poda? Je na to nejaka stranka?
0 0
juraj svrbik juraj svrbik

juraj svrbik je offline (nepripojený) juraj svrbik

ahoj,minuli rok sme kupili ornu podu za ucelom stavby rd v tr.teplej po 1100/m2 a sami sme si to preklasifikovali.ale pozor,pokial pozemky niesu v intravilane alebo tam nieje planovana vystavba rd,tak kaslite na to.potom tam mozete akurat tak sadit datelinu.takych chytrakov,co skupuju podu aby na dalsom predaji zbohatli je vela.a kolky sa nechaju napalit.
0 0
mivera mivera

mivera je offline (nepripojený) mivera

práveže tam má byť výstavba rodinných domov. V podstate my z tej pôdy doteraz nič nemáme. A zrazu nás oslovili s takouto ponukou. Majú vytýčenú plochu cca 200000 m2, na ktorej chcú stavať. Je nás tam zhruba 8 majiteľov, ale každý je vlastníkom svojej role.Odkupnú cenu dali 40-80 SK m2 alebo máme povedať svoju cenu a potom sa budeme jednať.
0 0
juraj svrbik juraj svrbik

juraj svrbik je offline (nepripojený) juraj svrbik

keby ste sa ty osmi dohodli,dali to rozparcelovat,tak si pridete na pekne peniaze.urcite by boli nejake naklady,ale max 50tis.,co v porovnani so ziskom je uplne zanedbatelne.my sme kupovali pozemok od dvoch starsich paniciek.mali spolu asi 6000 m2 a uzivalo to jrd dlhe roky.zaplatili asi 20tis.za rozparcelovanie a potom predavali parcely.1 m2/1100 sk.ani nevedeli ako si na starobu prilepsili k dochodku asi 6,5 mil.
0 0
mivera mivera

mivera je offline (nepripojený) mivera

Ďakujem za odpoveď. Je nás síce osem, vôbec sa navzájom nepoznáme, väčšinou sú to dedičia alebvo starí ľudia. Jeden je tuším ležiaci. Je to síce zaujívavá možnosť, ale od väčšiny už majú súhlas a zostávame len my a ešte jedna rodina. v sobotu sa máme stretnúť so zástupcom obce a máme si povedať cenu. Peniaze nás lákajú, to musím priznať. Ale predávať za 80 SK m2 sa nám zdá málo. Neviem akú cenu máme "streliť", poraďte. Keď to máme predať, tak nech sa to aspoň oplatí ide zhruba o 20000 m2
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Ste v obrovskej výhode práve preto, že ostatní predali. Vy aj s druhou rodinou si budete môcť diktovať cenu. Bez vašej pôdy sa nikam nedostanú. Pre výstavbu RD potrebujú celý ucelený kus. Navrhnite cenu ako za stavebné pozemky vo vašej lokalite. Máte v rukách zrejme celú budúcu výstavbu. Keďže väčšina predala pôdu podľa scenára kupujúceho tak dosť ušetrili a za každú cenu budú potrebovať ten váš zvyšok. Ver, že tie pozemky budú predávať budúcemu investorovi za 60 - 70 €/m2 (tak to fachčí v okolí Martina). Nenechajte sa ošklbať. Vy máte "kľúče od miešačky", vy si určujte cenu. Myslím si, že vám dajú toľko, koľko budete pýtať. Keď nie dnes, tak o pol roka istotne. To je iba môj názor. Držím palce.

Na porovnanie, v jednej obci pri MT sa rozbieha výstavba RD. Za ornú pôdu šírky 7 m, veľmi úzky pás na stavebný pozemok, pýtali predávajúci 7,5 €/m2 (220 Sk/m2) a to len preto, že veľmi súrne potrebovali peniaze. Uisťovali ma, že keď sa rozbehne výstavba že na ňom zarobím. Ten pás pôdy bol úplne ale naozaj úplne tesne pri lese. Takže si to treba istotne rozmyslieť a nepredať za tú smiešnu cenu, ktorú vám núkajú.
Naposledy upravil mareko : 25.03.09 at 14:21
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

juraj svrbik Pozri príspevok
keby ste sa ty osmi dohodli,dali to rozparcelovat,tak si pridete na pekne peniaze.urcite by boli nejake naklady,ale max 50tis.,co v porovnani so ziskom je uplne zanedbatelne.my sme kupovali pozemok od dvoch starsich paniciek.mali spolu asi 6000 m2 a uzivalo to jrd dlhe roky.zaplatili asi 20tis.za rozparcelovanie a potom predavali parcely.1 m2/1100 sk.ani nevedeli ako si na starobu prilepsili k dochodku asi 6,5 mil.
To znie pekne, ale pojde to s hociakou ornou podou? Mame ornu podu v dvornikoch pri hlohovci cca 5900m2, zatial nevieme co s nou. Mame ponuku za ´´výhodných´´ podmienok od druzstva t.j. 1300sk/hektar za rok prenajmu zmluva na 30rokov a chcu predkupne pravo no peniaze na odkup nemaju. A to uz uzivaju podu cca 30 rokov zadarmo.
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

To hej. U nas tiez predavaju ornu podu uprostred pola s vysokym napatim za cenu stavebneho pozemku. Predavajuci o tom mozu snivat.
To paul: Uvedomte si ze vasi predkovia velmi, velmi lacno oproti dnesnym cenam kupili rolu. Ja osobne by som nedaval podu do prenajmu na 30 rokov a uz vobec nie s predkupnym pravom. Je to silne pravo. Ak je pre vas cena 1300 Sk/hektar nizka, nic vam nebrani vyhrnut si rukac a "zarabat" velke peniaze pestovanim napriklad svabky.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
paul Pozri príspevok
To znie pekne, ale pojde to s hociakou ornou podou? Mame ornu podu v dvornikoch pri hlohovci cca 5900m2, zatial nevieme co s nou. Mame ponuku za ´´výhodných´´ podmienok od druzstva t.j. 1300sk/hektar za rok prenajmu zmluva na 30rokov a chcu predkupne pravo no peniaze na odkup nemaju. A to uz uzivaju podu cca 30 rokov zadarmo.
Cena mi nepripadá až taká nízka, ale tých tridsať rokov a predkupné právo je o ničom.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

paul Pozri príspevok
To znie pekne, ale pojde to s hociakou ornou podou? Mame ornu podu v dvornikoch pri hlohovci cca 5900m2, zatial nevieme co s nou. Mame ponuku za ´´výhodných´´ podmienok od druzstva t.j. 1300sk/hektar za rok prenajmu zmluva na 30rokov a chcu predkupne pravo no peniaze na odkup nemaju. A to uz uzivaju podu cca 30 rokov zadarmo.
Pekne ste to výhodných podmienok dal do uvodzoviek. Dobre ste to pochopil.
Niekto sa už rozhodol vás obrať o to vaše.
Budete musieť zainvestovať do svojho majetku a študovať zákony, inak vás o to mierne povedané oberú.
Teraz vám len ponúkli možnosť odovzdať im to dobrovolne a zadarmo.
Za vašu roľu vám ponúkajú 13 Sk/m2 za STO rokov (0,43 €/m2) a to v splátkach a bez úroku.
Myslím, že tým je povedané všetko.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

aviator Pozri príspevok
Cena mi nepripadá až taká nízka, ale tých tridsať rokov a predkupné právo je o ničom.
Jedná sa o 1300 Sk za 10.000 m2 a to je zlodejská ponuka.
Toto zlodejstvo funguje všeobecne na celom Slovensku. Považuje sa to za normálne.
Naviac, nemusia platiť nájom vôbec, ak dokážu účtovne nedosiahnuť zisk a to nieje žiadny problém. (stačí im kúpiť kombajn, traktor, stádo, čokoľvek)
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

mivera Pozri príspevok
práveže tam má byť výstavba rodinných domov. V podstate my z tej pôdy doteraz nič nemáme. A zrazu nás oslovili s takouto ponukou. Majú vytýčenú plochu cca 200000 m2, na ktorej chcú stavať. Je nás tam zhruba 8 majiteľov, ale každý je vlastníkom svojej role.Odkupnú cenu dali 40-80 SK m2 alebo máme povedať svoju cenu a potom sa budeme jednať.
Ako to u vás dopadlo ? Podarilo sa vám to nejako vyriešiť ?

Napíšte v akom stave to teraz máte.
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

pre jar88:
Cena ornej pody v Nemecku je 70 Sk/m2, ja o nu nemam zaujem len sledujem trh. U nas v studenych a neurodnych dolinach chori ludia predavaju ornu podu aj po 500Sk/m2, podotykam ze tam nesmu postavit ani psiu budu. Viem za kolko kupovala babka ornu podu, viem za kolko ju kupovali v '30 rokoch, boli to vtedajsie haliere za m2. Za socializmu mali podu v JRD, mali pracu a bedakali, kolko pola mohli obrabat. Ked im to vratili, tak ju nechahali lezat ladom a teraz dufaju, ze casom cez ich ornu podu pojde aspon dialnica alebo fabrika, aby z nej mohli vytrieskat co najviac. Kdo si mysli, ze sedi na zlate, tak nech si ornu podu obraba sam a nech z nej dosiahne vacsie vynosy ako druzstvo. Inac som sa velmi pobavil na inzeratoch, tu na severe ponukaju do prenajmu 400 m2 zahradky, ktore za komancov dostali zadarmo. Pre najomnika je to cista strata. Alebo inzeraty typu predam stavebny pozemok blizko centra okresneho mesta a nakoniec je to orna poda uprostred pola v blizkej dedine, kde pan majitel caka, ze niekto iny zainvestuje do sieti a komunikacii, on len chce max moznu ponukovu cenu ako za stavebny pozemok. Srandisti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať