Zavrieť

Porady

Vstupenka

Prosím Vás na aký účet mám v PÚ zaúčtovať vstupenku na výstavu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    ak je to mimo BA . ja to dávam ako súčasť cesťáku - na 512...
    ak je to Incheba najšastejšie - tiež 518...

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    uplatňujem...prečo nie?

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Nikde som tu citala, ze z cestakov sa nesmie, vraj je na to nejake usmernenie.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Môžu nastať dva prípady.: 1. ak je doklad o nákupe vstupenky vystavený na firmu, t.j. je k dispozícií faktúra a má všetky náležitosti faktúry - napríklad aj doklad z reistračnej pokladne, tak je to náklad firmy a je možné si odpočítať DPH. Samozrejme je potrebné doložiť meno pracovníka, ktorý túto vstupenku použil.

    2. Ak nie je k dispozícií faktúra, ale len vstupenka, ktorá nemá všetky náležitosti faktúry, tak by som to dal k cestovnému účtu. Potom si nemôžem odpočítať DPH.
    1maly181.gif  

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    ala13
    Nikde som tu citala, ze z cestakov sa nesmie, vraj je na to nejake usmernenie.
    Tak to bolo prezentované aj tu na porade. V prípade, že je vstupenka súčasťou cestovných náhrad zamestnanca, neuplatňuje sa odpočítanie dane, nakoľko predmetom zúčtovania nie je samostatná vstupenka, ako služba pre firmu, ale cestovná náhrada zamestnanca, ktorý nie je platiteľom DPH.

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Dakujem, vacsinou vstupenky nemame na firmu, je to len taka anonymna vstupenka. Mozem si z nej teda uplatnit DPH,ak ju zauctujem na 518?

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    My to robíme tak, že ak je to vstupenka na ODBORNÚ výstavu, tak ju dám na 518 a uplatňujem si DPH - napríklad rovno to dám do pokladni oproti VPD a nezadávam to ako fa.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    porfin Pozri príspevok
    My to robíme tak, že ak je to vstupenka na ODBORNÚ výstavu, tak ju dám na 518 a uplatňujem si DPH - napríklad rovno to dám do pokladni oproti VPD a nezadávam to ako fa.
    Prosím Vás o radu - mám tiež Vstupenku z Agro. - z výstavy nábytku - môžem použiť hore uvedené zaúčtovanie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Maxinka Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu - mám tiež Vstupenku z Agro. - z výstavy nábytku - môžem použiť hore uvedené zaúčtovanie?
    AK tá návšteva súvisí s vaším podnikaním, tak áno, je to daňovo uznaný náklad, ak nesúvisí, je to pripoč. položka k ZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.