Zavrieť

Porady

Dôležité

Začali sme účtovať v podvojnom účt. v roku 2008 a zadala som si počiatočný stav tak, že som to zaúčtovala na 211/701 , 221/701 zostatok z 2007. Nemali sme žiadne záväzky ani pohľadávky a teraz mi to na konci roka hlási, že mi nesedí súvaha a prenáša mi počiatočný stav z 2008 v zápore do roku 2009. Prosím ak môžete pomôžte mi s tým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    falco2005 Pozri príspevok
    Začali sme účtovať v podvojnom účt. v roku 2008 a zadala som si počiatočný stav tak, že som to zaúčtovala na 211/701 , 221/701 zostatok z 2007. Nemali sme žiadne záväzky ani pohľadávky a teraz mi to na konci roka hlási, že mi nesedí súvaha a prenáša mi počiatočný stav z 2008 v zápore do roku 2009. Prosím ak môžete pomôžte mi s tým.
    Nie všetky programy potrebujú zaúčtovať počiatočné stavy takýmto účtovným zápisom. Poznám také, kde sa počiatočná súvaha nastaví v účtovnej osnove a doklad sa vyrobí automaticky.

    falco2005 je offline (nepripojený) falco2005

    falco2005
    Hmm no to neviem, robím podvojné účtovníctvo v programe MADO, má s ním niekto skúsenosti?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Niekomu tie peniaze patria...ak sa v PÚ jedná o fyz.osobu (SZČO) potom by som účtovala ešte sumu finančných prostredkov na 701/491. Ani dlhodobý majetok nemáte?
    Dúfam ma niekto opraví, ak zle premýšľam.

    falco2005 je offline (nepripojený) falco2005

    falco2005
    Dlhodobý majetok nemáme, čo je 491? Nemám ho v účtovnej osnove. Jedná sa o právny subjekt, NO, pred tým sme účtovali v jednoduchom účtovníctve

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    neviem, ale naúčtujú sa aj HV min. rokov - straty, nerozdelený zisk, alebo dan z príjmov?

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    nemá sa to potom vyrovnať so základným imaním? - neviem, len rozmýšlam, ja som podobný prípad, ktorý prechádzal.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.