Zavrieť

Porady

Prekladateľ - začiatok podnikania

Dobrý deň, ukončila som teraz školu a chcela by som začať podnikať so živnosťou v oblasti prekladania a tlmočenia v nemeckom jazyku. Chcela by som sa spýtať, ako mám postupovať, o akú živnosť pri prekladateľoch ide a či je možnosť, že by som dostala príspevok na živnosť od úradu práce. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    V prvom rade na živnostenskom úrade treba ísť vybaviť ŽL:

    predmet podnikania:

    prekladateľské a tlmočnícke služby

    Podmienky na vydanie živnostenského listu:

    dokončené štúdium príslušných jazykov na vysokej škole alebo vysvedčenie o zložení štátnej jazykovej skúšky alebo preukázanie aspoň 10-ročného pobytu v štáte s úradným jazykom, ktorý sa má vyučovať, prekladať alebo tlmočiť
    Ďakujem... a živnosť je to voľná? lebo som nikde nenašla, o aký typ živnosti ide....

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    je viazaná práve na tú odbornosť (škola, štátnica, pobyt v zahr.)

    zabenka je offline (nepripojený) zabenka

    zabenka
    Aj ja by som mala otázku.
    Ako a či sa zdňuje drobný predaj ručných prác na internete.
    Dodám, len očasne by som si chcela predať cez internet. Ďakujem
    Ďakujem za odpoved.....Je to teda viazaná činnosť? a nemohla by som ju robiť na voľnú živnosť? pretože som čítala aj zoznam voľných činností a tam je prekladateľská činnosť uvedená tiež. KeĎ by som si chcela dať do živnostenského listu viacero činností, ale jedna patrí napríklad do viazanej živnosti - vyučovanie cudzích jazykov a iná do voľnej? ako by som to mala riešiť?

    ďakujem

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    na každý predmet podnikania je jeden ŽL. Ku každému viazanému proste treba doložiť odbornosť, teda v tomto prípade zobrať diplom, alebo štátnice na živnosťák. K voľnej netreba nič iba občiansky a tam u tetušky vypísať tlačivá, nechať jej kolky ( 100 Sk za každý predmet podnikania) a je to hotovo. Oni sú tam zväčša celkom milí a aj poradia.

    Sorry - kolky v eurách, ale to všetko sa na úradoch dá kúpiť a vybaviť naraz.

    extras je offline (nepripojený) extras

    extras
    Prekladateľské a tlmočnícke služby boli voľakedy voľnou živnosťou. Teraz sú živnosťou viazanou. Ak si myslíš, že Tvoje znalosti a zručnosti stačia na takúto činnosť, no nemáš potrebné dokumenty, ktoré by Tvoju odbornosť dokladovali, odporúčam začať prekladať pre agentúry, prípadne priamo pre firmy, na základe dohody o vykonaní práce.

    Prekladateľ - začiatok podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.