Zavrieť

Porady

Zamestnankyňa, výpoveď a PN

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Mám zamestnankyňu, ktorú chcem prepustiť z dôvodu nadbytočnosti.
Už sme jej aj spomínali, že pravdepodobne s ňou ukončíme pracovný pomer, ale zatiaľ sme sa na ničom konkrétnom nedohodli.
Ona si však v práci pobalila všetky svoje veci, s nami nič neprekonzultovala , len naznačila svojej koleginke, že buď pôjde na PN alebo si vyberie zvyšok dovolenky a dnes sa ani neobjavila v práci.
Potrebujem vedieť, do koľko dní je povinná sa ohlásiť, čo je s ňou a dokedy musí odovzdať PN?
Ak sa neohlási, môžem s ňou okamžite zrušiť pracovný pomer?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Stani3 Pozri príspevok
    Ahojte, potrebovala by som poradiť. Mám zamestnankyňu, ktorú chcem prepustiť z dôvodu nadbytočnosti.
    Už sme jej aj spomínali, že pravdepodobne s ňou ukončíme pracovný pomer, ale zatiaľ sme sa na ničom konkrétnom nedohodli.
    Ona si však v práci pobalila všetky svoje veci, s nami nič neprekonzultovala , len naznačila svojej koleginke, že buď pôjde na PN alebo si vyberie zvyšok dovolenky a dnes sa ani neobjavila v práci.
    Potrebujem vedieť, do koľko dní je povinná sa ohlásiť, čo je s ňou a dokedy musí odovzdať PN?
    Ak sa neohlási, môžem s ňou okamžite zrušiť pracovný pomer?
    Ďakujem za odpoveď.
    Všetko, na čo si sa pýtala, tu už bolo nespočetne veľa krát popisované, stačí si len nájsť pár starších diskusií. Preto len stručne:

    - dôvod neprítomnosti by mala bezodkladne oznámiť, ale ak to neurobí, nie je za to žiadny zákonný postih.
    - zákon neukladá limit, dokedy je treba doručiť doklad o PN
    - nemôžeš okamžite skončiť PP, najprv musíš zistiť (resp. vyzvať ju, aby ti oznámila), z akého dôvodu sa nedostavila do práce. PP môžeš ukončiť len vtedy, ak pôjde o neospravedlnenú absenciu.
    Naposledy upravil Chobot : 16.02.09 at 07:47

    Zamestnankyňa, výpoveď a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.