Zavrieť

Porady

Poznáte niekoho, kto viac ako iní potrebujú 2% z dani?

Zdravim vsetkych,rozhodujeme sa s manzelom komu venovat2 % z dani,preto by som chcela poprosit, ak poznate niekoho vo svojom okoli, kto ich potrebujem viac ako iny, dajte vediet. Najradsej by sme boli, keby to bolo venovane pre ludi ( resp. cloveka, deti...) so zdravotnym postihnutim. Za info dakujeme.Prajeme pekny den
Naposledy upravil Dav : 06.03.10 at 17:10
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

inculik Pozri príspevok
Zdravim vsetkych,rozhodujeme sa s manzelom komu venovat2 % z dani,preto by som chcela poprosit, ak poznate niekoho vo svojom okoli, kto ich potrebujem viac ako iny, dajte vediet. Najradsej by sme boli, keby to bolo venovane pre ludi ( resp. cloveka, deti...) so zdravotnym postihnutim. Za info dakujeme.Prajeme pekny den
§ 50
Použitie podielu zaplatenej dane na osobitné účely
(1) Daňovník, ktorý je
a) fyzickou osobou, je oprávnený vyhlásiť v daňovom priznaní v lehote na podanie daňového priznania alebo vo vyhlásení predloženom miestne príslušnému správcovi dane do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, ak ide o daňovníka, ktorému zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie, že podiel zaplatenej dane do výšky 2 % sa má poukázať ním určenej právnickej osobe podľa odseku 4 (ďalej len "prijímateľ ); ak tento daňovník uplatňuje postup podľa § 33, za zaplatenú daň sa považuje zaplatená daň znížená o daňový bonus,
b) právnickou osobou, je oprávnený vyhlásiť v daňovom priznaní v lehote na podanie daňového priznania, že podiel zaplatenej dane do výšky 2 % sa má poukázať ním určeným prijímateľom podľa odseku 4.

(2) Podiel zaplatenej dane podľa odseku 1 je najmenej

a) 100 Sk 3, 32 eura , ak daňovníkom je fyzická osoba,
b) 250 Sk 8, 30 eura pre jedného prijímateľa, ak daňovníkom je právnická osoba.

(3) Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa daň platí (ďalej len "vyhlásenie"), obsahuje

a) presné označenie daňovníka, ktorý podáva vyhlásenie, a to

1. meno, priezvisko, rodné číslo, trvalý pobyt, číslo telefónu, ak ide o vyhlásenie predkladané daňovníkom fyzickou osobou,
2. obchodné meno alebo názov, sídlo, právnu formu, identifikačné číslo daňovníka, ak ide o vyhlásenie predkladané daňovníkom právnickou osobou,

b) sumu zodpovedajúcu podielu zaplatenej dane,
c) zdaňovacie obdobie, ktorého sa vyhlásenie týka,
d) identifikačné údaje prijímateľa alebo prijímateľov podľa odseku 4, a to obchodné meno alebo názov, sídlo, právnu formu, identifikačné číslo organizácie,
e) uvedenie sumy pripadajúcej na každého prijímateľa.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ruci ruci

ruci je offline (nepripojený) ruci

ja sa tiez neviem rozhodnut, aj som sa snazila pozriet si zoznam tych neziskoviek, ktorym mozno venovat 2 percenta, no je to pre mna len nic nehovoriaci zoznam
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

inculik Pozri príspevok
Zdravim vsetkych,rozhodujeme sa s manzelom komu venovat2 % z dani,preto by som chcela poprosit, ak poznate niekoho vo svojom okoli, kto ich potrebujem viac ako iny, dajte vediet. Najradsej by sme boli, keby to bolo venovane pre ludi ( resp. cloveka, deti...) so zdravotnym postihnutim. Za info dakujeme.Prajeme pekny den
www.dobryanjel.sk
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Monika Hebertová, hospodárka Klubu vozičkárov v Trnave

tel: 033-5331 230, 0907-544 125, 0910 431 626, e-mail: monikah@palmsoft.sk

v prípade zaslania 2%, prosím informujte ma, veľmi mi tým pomôžete!

ÚDAJE O PRIJÍMATEĽOVI 2%:

Obchodné meno alebo názov: KLUB VOZIČKÁROV v TRNAVE
Sídlo: Čajkovského 44, Trnava 917 08
Právna forma: Občianske združenie
IČO: 4 5 0 1 1 6 0 5
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

Údaje o prijímateľovi:


Obchodné meno: Slovenský register placentárnych krvotvorných buniek
Sídlo: Dúbravská cesta 9, 841 04 Bratislava
Právna forma: občianske združenie
Identifikačné číslo prijímateľa: 31771165

alebo viac tu:
http://www.eurocord.sk/darujte-2-per...nie-2-percent/
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

je mi jasne,ze tie peniaze by ocenilo velmi vela ludi,ale dnes rano som citala prispevok o zhabanych psikoch-hrozne citanie to bolo........

tak ma napada,co keby ste niektori venovali svoje dve percenta aj takymto instituciam-utulkom,slobode zvierat,ci ochranarom....ved tie neme duse sa ani nemozu branit.len znasat tyranu,ktoru im osud nadelil
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
tak ma napada,co keby ste niektori venovali svoje dve percenta aj takymto instituciam-utulkom,slobode zvierat,ci ochranarom....ved tie neme duse sa ani nemozu branit.len znasat tyranu,ktoru im osud nadelil
istotne áno -
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

NAPOP n.o.
Špačinská 125A, Trnava, 917 01
Nezisková organizácia
IČO 37986686

Neziskovka na pomoc rodinám s autistickými deťmi. Internetovú stránku nemajú z dôvodu nedostatku peňazí. Info o nich sa dá nájsť cez Google.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

mlisa Pozri príspevok
Údaje o prijímateľovi:


Obchodné meno: Slovenský register placentárnych krvotvorných buniek
Sídlo: Dúbravská cesta 9, 841 04 Bratislava
Právna forma: občianske združenie
Identifikačné číslo prijímateľa: 31771165

alebo viac tu:
http://www.eurocord.sk/darujte-2-per...nie-2-percent/
Myslím,že keď si má mamička platiť nemalé peniaze na uchovávanie krvi z placenty, tak tie dve percentá sú im akože na čo??? môj osobný názor...
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

syrik Pozri príspevok
Myslím,že keď si má mamička platiť nemalé peniaze na uchovávanie krvi z placenty, tak tie dve percentá sú im akože na čo??? môj osobný názor...
mamičky si platia za niečo iné. Toto je verejny register, krv z placenty sa tu neuskladňuje pre tú konkrétnu mamičku ktorá si to zaplatí, v tomto prípade to mamička daruje a použije sa to pre ktorékoľvek dieťatko, ktoré to potrebuje. Niečo ako klasické darovanie krvi, akurát tu sa daruje pupočníková krv. Mamička neplatí nič, práve preto je to potrebné podporovať z iných zdrojov, pretože najnovšie dokonca darkyne odmietajú pre nedostok financií na odbery.
o tejto možnosti sa vo všeobecnosti vie dosť málo...
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
osky Pozri príspevok
je mi jasne,ze tie peniaze by ocenilo velmi vela ludi,ale dnes rano som citala prispevok o zhabanych psikoch-hrozne citanie to bolo........

tak ma napada,co keby ste niektori venovali svoje dve percenta aj takymto instituciam-utulkom,slobode zvierat,ci ochranarom....ved tie neme duse sa ani nemozu branit.len znasat tyranu,ktoru im osud nadelil


ja každý rok venujem tie moje 2% slobode zvierat . je mi hrozne ľúto tých psov a mačiek,
ja osobne by som tam namiesto nich, zavrela tých bezcitných , ktorí sa ich tak ľahko a bezcitne zbavia.
Božie mlyny melú pomaly , ale iste. všetci dostanú to, čo si zaslúžia..... raz.... určite
0 0
kačkapoliačka kačkapoliačka

kačkapoliačka je offline (nepripojený) kačkapoliačka

Ahojte, pridávam tip pre Vašu pomoc.
Sú to hluchoslepé deti, ktorú sú vzdelávateľné špeciálnym spôsobom.
tu je link http://www.eszscervenica.sk/index.ph...d=13&Itemid=27
vštko dobré
kp
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Barbara Pozri príspevok
ja každý rok venujem tie moje 2% slobode zvierat . je mi hrozne ľúto tých psov a mačiek,
ja osobne by som tam namiesto nich, zavrela tých bezcitných , ktorí sa ich tak ľahko a bezcitne zbavia.
Božie mlyny melú pomaly , ale iste. všetci dostanú to, čo si zaslúžia..... raz.... určite
A mne je hrozne ľúto nechcených detí v detskom domove....
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ja dávam a aj zháňam darcov pre združenie VENUŠE - to sú ženy, ktoré prekonali rakovinu prsníka (a nielen tento typ rakoviny). Napriek tomu s čím bojujú, sú neuveriteľne aktívne, dobre naladené a viem,že ani cenťáčik neminú na niečo nepotrebné - len na to, čo potrebujú onkologickí pacienti. Sú to skrátka neuveriteľné baby. No a potom ešte by som dala na zvieratká.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

My dáme 2% kamarátovi Maťkovi, s ktorým sme sa stretli v nemocnici na Kramároch pred cca štyrmi rokmi, ked neho aj moju dceru operovali na obličky. On mal cca 6mesiacov a dcéra 5mesiacov. Vtedy vedeli len o jeho 18-tich diagnozach, no nevedeli o detskej mozgovej obrne. S jeho maminou sme tam strávili nejaký čas. Je to príjemná osôbka pozitívne naladená. Jeho tatko mu zriadil a stará sa o stránku na internete, kde je písané o tom, čo prekonal, po čom túži. Teraz mi oznámili, že budú asi v zajtrajšom čísle Báječnej ženy .

Aj ked sme predtým dávali 2% z dane škôlke, kam dcera chodí, určite pre Maťka budú zmysluplnejšie využité.

Tu je jeho stránka: Maťkov sen
http://www.matkovsen.sk/
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Detský hospic Plamienok

http://www.plamienok.sk/
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pre detičky diabetikov, ktorí sú na inzulíne takmer od plienok, za tieto financie poriadajú pre detičky v lete i v zime Dia tábory, kde s nimi chodia lekárky diabetologičky i diabetologické sestry.
Ich adresa :

Občianske združenie Zväz diabetikov Slovenska, Bajzova 2415/22, 010 01 Žilina, IČO/SID :00641332/025

Vopred za všetky choré detičky bojujúce s touto chorobou ďakujem.
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Možno vás osloví
Rodičovské združenie pri Základnej škole na Prostějovskej ulici č. 38 v Prešove
sídlo: Prostějovská 38, 08001 Prešov
právna forma: Občianske združenie
IČO: 37791788

ZŠ na Prostějovskej 38, v Prešove už 18 rok integruje ťažko zdravotne postihnuté deti - vozíčkárov aj chodiacich s podporou asistenta v počte 42. Tieto deti sú začlenené medzi zdravú populáciu ( 483 žiakov) a sú schopné vzdelávania. Dostávajú rehabilitáciu, liečebný telocvik a špeciálnu pedagogickú asistenciu bez akýchkoľvek poplatkov. Z vlastného platu ich podporil aj primátor mesta Prešov na zakúpenie parafínu, ktorý dostávajú pred masážami.
Viac na www.zspropo.sk
Už vopred úprimne ďakujem za všetky deti.
0 0
Majka 073 Majka 073

Majka 073 je offline (nepripojený) Majka 073

Systém DOBRÝ ANJEL pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha nielen rodinám s deťmi, kde otec, mama alebo niektoré z detí trpí na rakovinu, ale aj rodinám, kde dieťa trpí na inú zákernú chorobu, ako napríklad detskú mozgovú obrnu, cystickú fibrózu alebo chronické zlyhanie obličiek.
IČO
: 37887319 (IČO prijímateľa sa do koloniek vypisuje zľava)
Právna forma: nezisková organizácia
Obchodné meno (názov): DOBRÝ ANJEL, n.o.
Ulica: Karpatská 3256/15
Obec:
058 01 Poprad

Vopred ďakujem v mene všetkých rodín, ktorým pomáha Dobrý anjel.
0 0
kaja40 kaja40

kaja40 je offline (nepripojený) kaja40

Pozri stránku DOBRYANJEL Myslím, že tam nájdeš tú správnu odpoveď
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať