Zavrieť

Porady

Okamžite skončenie v skúšobnej dobe

Pekný deň.

Vedel by mi tu niekto poradiť či je možné okamžite skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe zo strany zamestnanca, pretože zamestnávateľ ma nepreradil na inú vhodnú prácu, ale na iné pracovisko? V pracovnej zmluve je uvedené miesto výkonu práce Bratislava. V Bratislave ma firma viacej prevádzok, zamestnávateľ ma preradil na inú prevádzku na inú funkciu, lenže ja som požiadal iba o preradenie na inú vhodnú prácu na tej istej prevádzke a zamestnávateľ má na tej istej prevádzke voľné pracovné miesta ktoré sú pre mňa vhodne.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tomas5 Pozri príspevok
    Pekný deň.

    Vedel by mi tu niekto poradiť či je možné okamžite skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe zo strany zamestnanca, pretože zamestnávateľ ma nepreradil na inú vhodnú prácu, ale na iné pracovisko? V pracovnej zmluve je uvedené miesto výkonu práce Bratislava. V Bratislave ma firma viacej prevádzok, zamestnávateľ ma preradil na inú prevádzku na inú funkciu, lenže ja som požiadal iba o preradenie na inú vhodnú prácu na tej istej prevádzke a zamestnávateľ má na tej istej prevádzke voľné pracovné miesta ktoré sú pre mňa vhodne.

    Ďakujem
    § 72
    Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

    (1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.
    (2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
    <DT>
    </DT>

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tomas5 Pozri príspevok
    Pekný deň.

    Vedel by mi tu niekto poradiť či je možné okamžite skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe zo strany zamestnanca, pretože zamestnávateľ ma nepreradil na inú vhodnú prácu, ale na iné pracovisko? V pracovnej zmluve je uvedené miesto výkonu práce Bratislava. V Bratislave ma firma viacej prevádzok, zamestnávateľ ma preradil na inú prevádzku na inú funkciu, lenže ja som požiadal iba o preradenie na inú vhodnú prácu na tej istej prevádzke a zamestnávateľ má na tej istej prevádzke voľné pracovné miesta ktoré sú pre mňa vhodne.

    Ďakujem
    Dôvody nie sú podstatné ani potrebné vysvetľovať, jednoducho v skúšobnej dobe môžeš kedykoľvek bez uvedenia dôvodu skončiť PP. Malo by to byť v rámci slušnosti v písomnej forme a pokiaľ možno, aspoň 1-3 dni vopred, ale ak dnes poobede oznámiš zamestnávateľovi, že zajtra už neprídeš, pôjde o platné ukončenie PP v skúšobnej dobe.

    tomas5 je offline (nepripojený) tomas5

    tomas5
    Takže stačí napísať skončenie v skúšobnej dobe zo zdravotných dôvodov a z dôvodu nepreradenia na inú vhodnú prácu, a poslať to poštou zamestnávateľovi?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tomas5 Pozri príspevok
    Takže stačí napísať skončenie v skúšobnej dobe zo zdravotných dôvodov a z dôvodu nepreradenia na inú vhodnú prácu, a poslať to poštou zamestnávateľovi?
    Nemusíš písať žiaden dôvod, tak ako som uviedla už v príspevku vyššie. Jednoducho písomne oznámiš skončenie PP v SD podľa § 72.

    Okamžite skončenie v skúšobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.