Zavrieť

Porady

Adobe Reader

Ahoj poraďáci !
Chcem poprosiť o radu, či sa dá v programe Adobe Reader niečo upravovať, myslím tým text a obrázok. Napr. zväčšiť, podčiarnuť písmenká, dopísať nové aktuálne číslo telefónu atď. Potom po upravení to musím odoslať do novín, kde to uverejnia. Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Myslim, ze priamo cez Adobe Reader pdf editovat nemozes. Na to treba aplikaciu Adobe Acrobat. Ale jednoduchy sposob je urobit si dokument napr. vo Worde a nasledneho ho exportovat do pdf suboru cez niektoru z dostupnych aplikacii PDFCreator, PDFFactory a pod.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    abcd.kates Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci !
    Chcem poprosiť o radu, či sa dá v programe Adobe Reader niečo upravovať, myslím tým text a obrázok. Napr. zväčšiť, podčiarnuť písmenká, dopísať nové aktuálne číslo telefónu atď. Potom po upravení to musím odoslať do novín, kde to uverejnia. Ďakujem pekne.
    Nezadávaj otázku duplicitne:

    http://www.porada.sk/t102833-ako-zmenit-subor-pdf.html

    inajana je offline (nepripojený) inajana

    inajana
    Tiež sa mi nedá vypísať dotazník v PDF.
    vo VLASTNOSTI DOKUMENTU/ZABEZPEČENIE/Prehľad obmedzení dokumentu/Vypĺňanie polí formulárov/ povolené
    - tak prečo?

    Skúšam:
    "Úprava textu sa robí cez "Nástroj pre retušovanie textu", je to v menu také veľké prázdne T, po kliknutí na to vysvietiš text a ten môžeš mazať, dopisovať do neho a pod."
    - ale nemám POVOLENÉ POVOLENIA DOKUMENTU ...?

    Dotazník musím poslať späť na @ - nechcem ho "znečitateľniť" v inom programe.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    inajana Pozri príspevok
    Tiež sa mi nedá vypísať dotazník v PDF.
    vo VLASTNOSTI DOKUMENTU/ZABEZPEČENIE/Prehľad obmedzení dokumentu/Vypĺňanie polí formulárov/ povolené
    - tak prečo?

    Skúšam:
    "Úprava textu sa robí cez "Nástroj pre retušovanie textu", je to v menu také veľké prázdne T, po kliknutí na to vysvietiš text a ten môžeš mazať, dopisovať do neho a pod."
    - ale nemám POVOLENÉ POVOLENIA DOKUMENTU ...?

    Dotazník musím poslať späť na @ - nechcem ho "znečitateľniť" v inom programe.
    Polia formulárov sú niečo iné, než zmena dokumentu PDF. To, čo som písal vyššie, čo si citovala, platí pre úpravu samotného pdf dokumentu. V rámci dokumentu môžu byť vložené nejaké polia na vyplnenie a to je povolené vypĺňať. Ale zdá sa, že zmena dokumentu je v tvojom prípade zakázaná.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Už samotný názov READER napovedá, že tento program je určený len na ČÍTANIE. Na editovanie, dopisovanie, či iné úpravy slúži Adobe Acrobat v jeho pro verzii, i keď niekedy niečo editovať je pomaly umenie, ale aj tak si viem poradiť za pomoci grafického programu, alebo prostredníctvom OCR, pretože vytvorené pdf-ko je v podstate obrázok. Ťažko sa mi vyjadruje k tvojmu dokumentu, nepoznám o čo ide, zvyčajne tvorca pdf-ka, ak chce, aby to niekto vypĺňal, či dopĺňal, umiestní tam textové pole, ktoré je možné vypĺňať aj v AdobeReaderi. Ak to nie je tajné, pošli mi to s požiadavkami, skúsim sa s tým pozabávať, pridať textové polia na požadované miesta, aby si to mohla vyplniť a také odoslať.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Úprava pdf súboru je možná, legálne, aj pomocou OpenOffice 3.X
    Adobe Acrobat je platená verzia. V OpenOffice je to v celku pohodlné. Za predpokladu, že súbor nieje zamknutý.
    pdf má veľa nastavení. Nemožnosť tlačiť, nemožnosť copy paste a podobne. V tom prípade je možné súbor iba cracknúť. Ale to nieje na poradu.

    inajana je offline (nepripojený) inajana

    inajana
    domenico.office ,
    ďakujem za upravený dotazník z
    http://www.way2logistics.sk/dotaznik.html
    - dá sa vyplniť, vytlačiť
    - ale nedá sa VYPLNENÝ pripojiť k @ ???

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Nemáš za čo....vyplnil som prvý riadok a odoslal som ti do mailu. Skontroluj, či ti prišlo.... Mám AdbeReader 8 a Outlook, máš nastaveného emailového klienta?

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Ešte máš jednu možnosť....vytlačené oskenovať a odoslať ako jpg.

    inajana je offline (nepripojený) inajana

    inajana
    Prišlo - ale nevyplnené.
    Tak ja to oskenujem a odošlem v jpg.
    Ďakujem veľmi - veľmi pekne za tvoju snahu
    (pozdravujem Žiarčanov).

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Pretože používam dlhšiu dobu AdobeAcrobat, nikdy som nemal potrebu riešiť otázku ukladania dokumentov v AdobeReader, ale tu je riešenie. Existuje program s názvom CutePDF writer, ktorý sa pridá ako virtuálna tlačiareň a cez tlač dokumentu v AdobeReader sa uloží na vybrané miesto na disku vyplnený formulár vo formáte pdf.... jedná sa o freeware a dá sa stiahnuť tu: http://www.softmania.sk/Cutepdf-Writer.html
    Naposledy upravil domenico.office : 25.03.09 at 08:20

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.