Zavrieť

Porady

Danove priznanie

Prosim poradte. Od 7.7.2008 som zivnostnik, no nevydal som ani som neprijal ziadnu fakturu. Musim aj tak podat danove priznanie ?

Z UP som ale dostal 66500 Sk ako prispevok

Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    Predsa si musel platiť odvody do zdravotnej poisťovne, ďalej si prijal príspevok z ÚPSVaR, takže DP v každom prípade musiš podať. V tvojom prípade ti odporúčam paušálne výdavky podľa toho na čo máš ŽL buď 40 alebo 60 % /remes.činnosti/. A načo si si vyberal ŽL keď si od júla nič nerobil?

    Alfonz1 je offline (nepripojený) Alfonz1

    Alfonz1
    Odvody do zdravotnej si platim, príspevok som dostal 66490 Sk, minulý rok mi presne nevyšlo v čom som chcel podnikať, ale tento rok by to malo vyst, mas este nejaku rozumnu radu ?

    ZuziT je offline (nepripojený) ZuziT

    ZuziT
    Ahoj,prosim,skuste mi poradit. Zivnostnik mal pozastavenu zivnost do 11/2008,ciastkovy zaklad dane z prijmov mu vychadza 184000-vo vypise z danoveho priznania pre socialnu poistovnu sa pise pocet mesiacov prevadzkovania zivnosti-je to len ten 12. mesiac? ide o to,ze v tom pripade mu vychadzaju hrozne velke odvody-pocitala som to na informativnej kalkulacke na stranke socialnej poistovne-len neviem,ci spravne...

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Ak mal 11 mesiacov pozastavenú živnosť, tak ju prevádzkoval len jeden mesiac. :-)
    Tých 184000 je ZD podľa §6?

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    ZuziT Pozri príspevok
    Ahoj,prosim,skuste mi poradit. Zivnostnik mal pozastavenu zivnost do 11/2008,ciastkovy zaklad dane z prijmov mu vychadza 184000-vo vypise z danoveho priznania pre socialnu poistovnu sa pise pocet mesiacov prevadzkovania zivnosti-je to len ten 12. mesiac? ide o to,ze v tom pripade mu vychadzaju hrozne velke odvody-pocitala som to na informativnej kalkulacke na stranke socialnej poistovne-len neviem,ci spravne...
    Skús priblížiť, ako si sa dopracovala k tomu čiastkovému základu dane.
    Ak by bol naozaj v takej výške ako uvádzaš, tak by mu vychádzalo naozaj
    platiť maximálne odvody do SP vo výške 812,90 € a do ZP 280,86 €.

    ZuziT je offline (nepripojený) ZuziT

    ZuziT
    Ahoj Cloe, dakujem za odpoved. No dopracovala som sa k tomu - ma fakturu na 461500, z toho 60% vydavky(276900)... Lenze prave mal pozastavenu zivnost a tato faktura je za jeden mesiac -december...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.