Zavrieť

Porady

Daňová strata a odvody

V roku 2006 mám vykázanú stratu 300 000,Sk . Za rok 2008 mám zisk 450 000, Sk. Ak si uplatním teraz daňovú stratu v tom prípade budem mať základ dane iba 150 000, Sk , čiže moje odvody sa budú počítať zo základu dane 150 000,Sk.Prosím opravte ak je to inak . Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Miska 1 Pozri príspevok
    V roku 2006 mám vykázanú stratu 300 000,Sk . Za rok 2008 mám zisk 450 000, Sk. Ak si uplatním teraz daňovú stratu v tom prípade budem mať základ dane iba 150 000, Sk , čiže moje odvody sa budú počítať zo základu dane 150 000,Sk.Prosím opravte ak je to inak . Dík
    Nie. Je to r. 59 DP typ B.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Ako vyplniť DP typu B, keď SZČO bola od januára do júla 2008 na PN a od augusta jej bol priznaný invalidný dôchodok. Nemala žiadne príjmy, len si platila odvody. Je potrebné prikladať aj výkaz o majetku a záväzkov a výkaz o príjmoch a výdavkoch?

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    UBIKA25 Pozri príspevok
    pri skutočných výdavkoch áno ..
    A keď v roku 2007 si uplatňovala paušálne výdavky, tak musím teraz vypísať výkazy o majetku a príjmoch? Ona sama nevie, ako to mala vlani spravené, len pravdepodobne mala paušálne výdavky, lebo žiadne prílohy k DP nedávala.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Záleží na tom, či si za rok 2008 chce uplatniť skutočné alebo paušálne výdavky.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    ego.mc Pozri príspevok
    Záleží na tom, či si za rok 2008 chce uplatniť skutočné alebo paušálne výdavky.
    Paušálne výdavky si nemá ako uplatniť, keď nemala žiadny príjem. Mala len výdavky a to odvody. Inak bola na PN a potom už mala invalidný dôchodok.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Ako mám vypísať DP? Dať tam len výdavky za zaplatené odvody, čím vyjde strata. A prílohy nemusím dávať-výkaz o maj. a záv. a výkaz o príj. a výdav.?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    michelle84 Pozri príspevok
    Ako mám vypísať DP? Dať tam len výdavky za zaplatené odvody, čím vyjde strata. A prílohy nemusím dávať-výkaz o maj. a záv. a výkaz o príj. a výdav.?
    Prečo by si nemohol uplatniť paušálne výdavky? Príjem 0, 40 % výdavky z 0 = 0, a dáš len odvody. Žiadne prílohy nepriložíš.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Prečo by si nemohol uplatniť paušálne výdavky? Príjem 0, 40 % výdavky z 0 = 0, a dáš len odvody. Žiadne prílohy nepriložíš.
    Ahááá, tak teraz už chápem :-) Ďakujem Zuzka
    A potom ktoré riadky mám vypísať? V riadku 43 bude vyčíslená strata. Potom v tabuľke na strane 6 Výpočet základu dane, nič nevypíšem? Len na strane 7 nezdaniteľnú čiastku na daňovníka a to je všetko?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    michelle84 Pozri príspevok
    Ahááá, tak teraz už chápem :-) Ďakujem Zuzka
    A potom ktoré riadky mám vypísať? V riadku 43 bude vyčíslená strata. Potom v tabuľke na strane 6 Výpočet základu dane, nič nevypíšem? Len na strane 7 nezdaniteľnú čiastku na daňovníka a to je všetko?

    Vypisuješ r. 43, r. 57, dáš NČ a daň na úhradu 0.

    evka123 je offline (nepripojený) evka123

    účtovníčka evka123
    Dobrý deň, chcel aby som sa opýtať že keď mi vychádza strata v DP, aký bude základ dane nula? a potom z čoho budú vypočítavané odvody? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.