Zavrieť

Porady

Zisk 2008

Ahojte,

potrebujem poradiť, prvýkrát ukončujem PU. S.r.o. dosiahla za rok 2008 zisk 3000000,-. V roku 2007 mali stratu 13000. Neviem ako to mám teraz zaúčtovať, konatelia si chcú časť zisku rozdeliť, ale do RF musia dať 5% a neviem či sa uhrádza zo zisku aj strata z r. 2007 a ako sa to zaúčtuje pred zdanením alebo po zdanení. Neviem či ten RF sa účtuje po zdanení a ide to do Súvahy riadnej alebo schválenej prosím poradte mi. A daň zaúčtujem 591/341 k 31.12.2008? a tie ostatné operácie k akému dátumu.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    kahu Pozri príspevok
    Ahojte,

    potrebujem poradiť, prvýkrát ukončujem PU. S.r.o. dosiahla za rok 2008 zisk 3000000,-. V roku 2007 mali stratu 13000. Neviem ako to mám teraz zaúčtovať, konatelia si chcú časť zisku rozdeliť, ale do RF musia dať 5% a neviem či sa uhrádza zo zisku aj strata z r. 2007 a ako sa to zaúčtuje pred zdanením alebo po zdanení. Neviem či ten RF sa účtuje po zdanení a ide to do Súvahy riadnej alebo schválenej prosím poradte mi. A daň zaúčtujem 591/341 k 31.12.2008? a tie ostatné operácie k akému dátumu.
    Ďakujem
    Treba vedieť aj to čo je v Spoločenskej zmluve. Všetky operácie ako RF,sa účtuje až po zdanení a schválení ročnej uzávierky Valným zhromaždením spoločnosti Daň je zaučtovaná správne.RF sa uhrádza zo zisku ale len po svhváleni VZ a bude v r. 2009 zaúčtovaný.Treba vedieť, že po schválení RZ ju môžeš po tom poslať na Obchodný register do Zbierky listín.Ak som na niečo zabudla nech ma kolegovia doplnia.

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Spoločnosť dosiahnla za rok 2008 účtovný zisk 3000000 to si zistila porovaním nákladov a výnosov, to je účtovný hosp.výsledok, k nemu pripočítaš položky ktoré musíš zdaniť, teda niesú dan.nákladom, a odpočítaš položky ktoré niesú daňovým výnosom. Toto urobíš v daňovom priznaní.
    Keď toto spravíš , zistíš základ dane, ktorý vynásobiš 19% a to bude daň z príjmu za rok 2008. Túto daň zaúčtuješ 591/341 ku dátumu 31.12.2008
    O túto daň sati znížni účtovný hosp.výsledok tých 3000000. Teda skutočný účtovný HV budeš mať 3000000 - daň .
    Až v roku 2009 zasadne valné zhromaždenie a oni si určia, čo chcú z týmto účtovným HV urobiť. Časť ide do Rez.fondu, ak nieje vytvorený už v plnej výške, z časť sa uhradí strata čo máte z minulých rokov a zbytok si môžu vyplatiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.