Zavrieť

Porady

výdavky po zániku živností

ahojte, pozrela som si už staršie príspevky na túto tému avšak aj tak neviem, čo mám urobiť.
Živnosť bola zrušená 8.9.2008 a v novembri 2008 prišlo vyúčtovanie dane, ktoré bolo aj v tomto mesiaci zaplatené, tento výdavok súvisí vlastne so živnosťou, ale má vplyv na základ dane, dotýka so tohto výdavku §17
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    barto Pozri príspevok
    ahojte, pozrela som si už staršie príspevky na túto tému avšak aj tak neviem, čo mám urobiť.
    Živnosť bola zrušená 8.9.2008 a v novembri 2008 prišlo vyúčtovanie dane, ktoré bolo aj v tomto mesiaci zaplatené, tento výdavok súvisí vlastne so živnosťou, ale má vplyv na základ dane, dotýka so tohto výdavku §17
    Ďakujem
    vyúčtovanie akej dane ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    barto Pozri príspevok
    daň z ubytovania, jednalo sa o predmet živnosti ubytovanie v súkromí
    daň z ubytovania uvedieš do záväzkov a upravíš základ dane

    barto je offline (nepripojený) barto

    barto
    knihu záväzkov uzavriem 8.9.2008 a tam záväzok ešte nefiguruje, keďže vyrubenie prišlo až v novembri, tak urobím mimoriadnu závierku a ku daňovému priznaniu doložím výkaz o majektu a záväzkoch s touto daňou z ubytovania?

    barto je offline (nepripojený) barto

    barto
    Opýtam sa ešte raz.
    Prešla som si veľa príspevkom ohľadne zrušenia živnosti, ale metú ma.
    Všade sa hovorí o tom, ak ostanú záväzky a pohľadávky k dátumu zrušenia živnosti t.j. k 8.9.2008 neuhradené, tak sa v rámci §17 vysporiadajú v daňovom priznaní. Čo so záväzkom, ktorý prišiel až v novembri 2008 t.j. daň z ubytovania a faktúra za účtovníctvo, tiež tu platí §17?

    Ak platí zaevidujem ich do knihy záväzkov k 8.9.2008?

    Kniha pohľadávok a záväzkov sa uzavrie k 8.9.2008 a potom mimoriadna k 31.12.2008 s nulovými zostatkami?

    Je to veľa otázok, ale neviem si inak poradiť

    výdavky po zániku živností

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.