Zavrieť

Porady

hormonalna antikoncepcia

vsetko ma boli :)
ahojte.
chcela by som sa spytat hlavne starsich vekovych kategorii ktore beru uz dlho hormonalnu antikoncepciu, ako to vplyva na ich zdravie. Ako dlho ju brali, aky druh, co sa stalo ked ju vysadili, ci sa podarilo otehotniet, ci nemala antikoncepcia po vysadeni nejake neziaduce ucinky, popripade aj pocas pouzivania. Ake ucinky badaju na sebe z dlhodobeho uzivania hak.

Myslim ze bude pre vela z nas prinos zhrnut si taketo pozorovania na sebe a podelit sa o ne.

Dakujem.
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja beriem antikoncepciu už 5 rokov, doktorke som povedala čo a ako, zobrala mi krv a vyšetrila. sama mi navrhla antikoncepciu, ktorá by vyhovovala mojím požiadavkám,ja beriem REGULON od začiatku raz mi ju zmenila ale nevyhovovala mi thak som sa vrátila k REGULONU, ja mám dobré skúsenosti len kým si organizmus zvykne na to to potrvá. nepriberám z neho ako iné ženy mne to úplne vyhovuje.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Ja som užívala Mercilon rok, potom som ju musela kvôli zdravotným problémom vysadiť, nepriberala som,cítila som sa fajn počas užívania, no peklo prišlo až po vysadení...to som mala také kŕče v podbrušku,že som si nemohla ani sadnúť....Keď som bola mladšia, úžívala som kvôli zdravotným problémom DIANE a to bol riadny sajrajt....po troch mesiacoch som ju aj vysadila...keď som dostala menštruáciu,som myslela,že rodím...normálne kontrakcie...myslím si,že Diane je to najväčšie svinstvo z rádu HAK...podľa môjho názoru, HAK môže byť veľmi dobré riešenie ako hormonálna substitučná liečba v období menopauzy...vtedy chráni pred infarktom a osteoporóze,,,ale v mladšom veku by som si ju už nedala nikdy predpísať...čistá chémia...mám na mysli kvôli zabráneniu otehotnenia...zo zdravotných dôvodov je to iné...ale je to vec každej ženy...
0 0
1marta3 1marta3

1marta3 je offline (nepripojený) 1marta3

Veľa zaujímavých informácií o užívaní HAK najdete na stránke antikoncepcia.com , je to podla mňa fakt dobrá stránka. DOzvedala som sa tam dosť vecí o ktorých mi moja gynekologička napríklad vôbec nehovorila a tak..... A je tam aj poradňa, kde odpovedajú gynekologovia a dosť rýchlo, povedala by som že skoro obratom.

Pekný deň
0 0
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
1marta3 Pozri príspevok
Veľa zaujímavých informácií o užívaní HAK najdete na stránke antikoncepcia.com , je to podla mňa fakt dobrá stránka. DOzvedala som sa tam dosť vecí o ktorých mi moja gynekologička napríklad vôbec nehovorila a tak..... A je tam aj poradňa, kde odpovedajú gynekologovia a dosť rýchlo, povedala by som že skoro obratom.

Pekný deň
tu stranku doverne poznam, a tiez som tam uz vyuzila niekolkokrat aj poradnu, ale ak si vsimnes je to stranka ktora je zamerana na obhajovanie antikoncepcie, su tam reklamy na firmu ktora vyraba lieciva, cize aj antikoncepciu, na otazky odpovedaju lekari ktori uzivanie hak beru ako samozrejmost, ktora nedokaze uskodit..ale citala som uz aj niekolko clankov o tom ako zeny nemohli otehotniet, ako po vysadeni strasne pribrali, mali hormonalne vykyvy ako nepravidelna menstruacia, nepekna plet, zvlastne nalady a podobne..preto si myslim ze je dolezite aby sme si povedali vlastne realne skusenosti..hak je este neovereny vek a myslim ze az nasa mladsia generacia v starobe pochopi aky presne vplyv antikoncepcia na organizmus ma..ja beriem druhy rok hak Chloe ktora mi sadla, tento vyber mi odporucil gynekolog kvoli pleti, nakolko sa mi na tvari masti T-zona. Plet mam upravenu vdaka hak, no stale niesom zmierena s uzivanim. Uzivam ju kvoli tomu aby som neotehotnela, s inou antikonc.metodou by som nebola spokojna (prezervativ alebo ratanie plodnych a neplodnych dni).
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Prene tak, ako písala delonka....treba si povedať objektívne informácie...všetky pre a proti...musíš si uvedomiť, že každý lekár má niečo od firmy,ktorá tú HAK predáva...mne bolo dokonca povedané, že moje zdravotné problémy spustila práve HAK...tvrdili mi to viacerí lekári z rôznych odborov,jediný, kto to popieral,bol gynekológ...o tom,že je v dnešnej dobe vysoká miera neplodnosti, môže mimo iného mať na svedomí práve užívanie HAK...myslím teraz dlhoročné užívanie...organizmus každej ženy je vybavený tak, že funguje ako hodinky...pokiaľ nie,tam už je úvaha nad užívaním HAK namieste...ale pokiaľ žena nemá problémy, vaječníky fungujú normálne, je nezodpovedné prinajmenšom užívať chémiu,ktorá tento prirodzený cyklus umelo stimuluje...tak ,ako škodia telu leiky ako také, škodí aj HAK...tiež je to chémia...ešte nikto 100% nepotvedil jej vplyv na výskyt rakoviny...všetko sú to dohady...ale realita sa dostaví až o niekoľko desiatok rokov...
0 0
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
ja som bolačka
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

bolacka Pozri príspevok
ja som bolačka

Jemine,prepáč..to bola riadna chyba...ospravedlňujem sa
0 0
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
syrik Pozri príspevok
Jemine,prepáč..to bola riadna chyba...ospravedlňujem sa
to ja len tak podpichujemv pohode
0 0
slnecnicaa slnecnicaa

slnecnicaa je offline (nepripojený) slnecnicaa

ake je to paradoxne, ze su vedla seba temy ako CHCEM OTEHOTNIET a HORMONALNA ANTIKONCEPCIA.....
je to zvlastne (teda aspon pre mna), ze zeny si vedome nicia zdravie uzivanim antikoncepcie, potom sa snazia otehotniet a nemozu a su z toho nestastne a hladaju pricinu preco je to tak....
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Nežiadúce účinky HAK:
- zvýšenie pravdepodobnosti trombózy 3 až 4 násobne (v prípade, že žena má geneticú poruchu zrážanlivosti krvi o ktorej nemusí ani vedieť až 35 násobne)
- zvýšenie pravdepodobnosti infakrtu myokardu 2 až 3 násobne
- zvýšenie pravdepodobnosti mŕtvice 2 až 3 násobne
a mnohé ďaľšie je ich oveľa viac.
Nerozumiem, prečo sa nechávame oblbovať farmaceutickým priemyslom, ktorý chce zo zdravých ľudí urobiť svojich pacientov na doživotie.

Ja viem, že mať doma detí ako smetí nikto nechce, ale existujú aj metódy na zabránenie počatia, ku ktorým nemusme od farmaceutického priemyslu nič PRAVIDELNE A DLHODOBODO KUPOVAŤ a zároveň si NENIČÍME ZDRAVIE.
Ale to nikto (hlavne gynekológovia) nepovie, lebo by prišli o svoj zdroj príjmu.
0 0
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
ale ja rozumiem ze su aj ine antikoncepcie, ako tie ktore ponukaju farmaceuti..ale!...ake?..okrem prezervativu a merania teploty a plodnych a neplodnych dni?..prerusovana suloz je riskantna, vsetko ostatne je chemia..
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

bolacka Pozri príspevok
ale ja rozumiem ze su aj ine antikoncepcie, ako tie ktore ponukaju farmaceuti..ale!...ake?..okrem prezervativu a merania teploty a plodnych a neplodnych dni?..prerusovana suloz je riskantna, vsetko ostatne je chemia..
Meranie plodných a neplodných dní ja osobne neuznávam...stačí malý stres a aj u ženy,ktorá má cyklus ako hodinky, môže dôjsť k zmene...mne sosobne vyhovuje prezervatív...ideálne by bolo,keby sa použije so sprermicídnym gelom v prípade,že praskne....a tiež sa snažim v období ovulácie vyhnúť pohlavnému styku...aj s prezervatívom...ale každému vyhovuje niečo iné..
0 0
slnecnicaa slnecnicaa

slnecnicaa je offline (nepripojený) slnecnicaa

ked zena pozna svoje telo, da sa HAK (podla mna) vyhnut..... staci sledovat svoje telo, ked je obdobie ovulacie, kedy je po nom a par dnova zdrzanlivost v case ovulacie pre normalneho cloveka by nemal byt problem..... ale toto uz je asi mimo zadanu temu
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

syrik Pozri príspevok
Meranie plodných a neplodných dní ja osobne neuznávam...stačí malý stres a aj u ženy,ktorá má cyklus ako hodinky, môže dôjsť k zmene...mne sosobne vyhovuje prezervatív...ideálne by bolo,keby sa použije so sprermicídnym gelom v prípade,že praskne....a tiež sa snažim v období ovulácie vyhnúť pohlavnému styku...aj s prezervatívom...ale každému vyhovuje niečo iné..
kombináciu prezervatín + spermicídny gél neodporúčam. Poznám jeden pár, ktorý sa chceli poistiť, tak to skombinovali a výsledok je .... krásne bábätko. Gél totižto rozožral prezervatív. Inak stojí za zamyslenie, keď dokázal rozožrať gumu, čo dokáže urobiť so stenou pošvy? Gél toťiž nevie, čo má likvidovať!
0 0
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
a dokonca aj prezervativ je celkom fajn chemikalia..mnoho ludi je alergickych na latex a momentalne je tooolko druhov ze ak si kupis nejaky tensi super thin a je nevhodny, velmi lahko sa nieco moze stat..a na druhu stranu pouzitie prezervativu trosku ubera z radosti sexu minimalne muzovi
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

bolacka Pozri príspevok
a dokonca aj prezervativ je celkom fajn chemikalia..mnoho ludi je alergickych na latex a momentalne je tooolko druhov ze ak si kupis nejaky tensi super thin a je nevhodny, velmi lahko sa nieco moze stat..a na druhu stranu pouzitie prezervativu trosku ubera z radosti sexu minimalne muzovi
no môj sa ešte nesťažoval
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Mám minuloročné skúsenosti s vaginálnym krúžkom,bolo to SUPER po všetkých stránkach,ale moje telo nesúhlasilo...stále som krvácala. Bola tam nízka dávka hormónov a preto tie problémy....Potom som prešla na náplaste Evra, znova super...zasa som mala problémy so žilami (bolesti nôh,zúženie ciev) a lekárka mi odporučila ukončiť HAK. Kto nechce užívať denne tabletky ,je to vhodný spôsob.....Malé mínus = mesačne to stojí do 16.60 €.
Najúčinnejšia antikoncepcia je nemilovať sa...(i najlacnejšia)
Naposledy upravil alla66 : 18.02.09 at 18:13
0 0
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

slnecnicaa Pozri príspevok
ked zena pozna svoje telo, da sa HAK (podla mna) vyhnut..... staci sledovat svoje telo, ked je obdobie ovulacie, kedy je po nom a par dnova zdrzanlivost v case ovulacie pre normalneho cloveka by nemal byt problem..... ale toto uz je asi mimo zadanu temu
Ja som sa 5 rokov riadila iba sledovaním ovulácie, fungovalo to. Nemohla som brať HAK pre zvýšené pečeňové, a potom som už ani nechcela. Problém nastal, keď som sa pred pol rokom rozhodla, že chcem otehotnieť, nedarí sa, tak teraz rozmýšľam, či nie je problém inde.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

ja som bola oddanou zástankyňou antikoncepcie a v podstate stále som, len ja sama s ňou nemám dobrú skúsenosť. Myslím, že aj pre chlapov by mohli už niečo vymyslieť,aby sme si len my ženy nemuseli ničiť zdravie a robiť si starosti, ale to je už asi o inom....takže ja som brala 10 rokov CILEST a skončila som so silným opakovaným krvácaním v nemocnici, potom som mala vzápäti dva kyrety pre silné krvácanie a pred 1 1/2 rokom som abslovovala hysterektomiu (odstránenie maternice). Podľa lekárov dôvodom bolo dlhodobé užívanie práve CILESTU. Ale určite je lepšie brať antikoncepciu ako nechcene otehotnieť. A mne aj tak iná antikoncepcia ako hormonálna nevyhovovala.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Počas svojho života som užívala viacero druhov HAK, najlepšie sa mi zdalo vnútromaternickové teliesko MIRENA. Dobrá znášanlivosť, dobrá cena (je na 5 rokov, potom sa vyberie), spoľahlivá atď.
Mám ju vyše tri roky, ale teraz si ju idem dať vybrať a som neskutočne rada, že až do konca svojich dní nebudem musieť používať žiadnu HAK .
Pri akejkoľvek HAK používanej dlhodobo treba sledovať a udržiavať svoje telo v rovnováhe, s dôrazom najmä na pečeň, ktorá je najviac zaťažená. Ja napr. preventívne užívam Pyridoxin alebo Pangamin každý deň, akonáhle si nedám 2x či viackrát po sebe, už aj sa mi objavia symptómy, že niečo nie je v poriadku s pečeňou. Prednedávnom som začala vo zvýšenej forme užívať aj magnézium, pretože som začala mávať kŕče vo svaloch. A tiež, ak si ho zabudnem dávať, kŕče sa mi vracajú. Nedostatky týchto prvkov môžem pripisovať jedine HAK, pretože inak som zdravá ako repa.
Takže pozor na to, treba si stále všímať, aké signály naše telo vysiela.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať