Zavrieť

Porady

decembrová faktúra za služby

Ahojte.Už vopred ďakujem za odpovede.
Opravte ma ak nie je správny postup. Ďakujem.
Vystavila som faktúru 8.01.2009 za december 2008. Treba ju zapísať v JU ešte do pohľadávok roku 2008. Alebo ju evidujem až v roku 2009.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    karkulka Pozri príspevok
    Ahojte.Už vopred ďakujem za odpovede.
    Opravte ma ak nie je správny postup. Ďakujem.
    Vystavila som faktúru 8.01.2009 za december 2008. Treba ju zapísať v JU ešte do pohľadávok roku 2008. Alebo ju evidujem až v roku 2009.
    Ďakujem.
    Vystavená v r.2009,tak až do r.2009 aj keď sa týka r.2008

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    Ja by som to pozudzovala z môjho hľadiska podľa tohto, kedy boli služby poskytnuté.

    mgm je offline (nepripojený) mgm

    živnostník mgm
    Ja si myslím, že keď je to fa za december 2008, treba ju do pohľadávok zahrnúť za r. 2008, hoci bola vyhotovená v r. 2009

    JPII je offline (nepripojený) JPII

    JPII
    Ahojte,

    k tejto téme jedna otázka, ak som v decembri 2008 ako živnostník vystavil fa, ktorá bola zaplatená až v januári 2009, musím ju zaúčtovať do príjmov za r. 2008?

    Vopred ďakujem

    Romanoos je offline (nepripojený) Romanoos

    Romanoos
    JPII Pozri príspevok
    Ahojte,

    k tejto téme jedna otázka, ak som v decembri 2008 ako živnostník vystavil fa, ktorá bola zaplatená až v januári 2009, musím ju zaúčtovať do príjmov za r. 2008?

    Vopred ďakujem
    Nie, rozhoduje dátum skutočného príjmu - aspoň v jednoduchom účtovníctve. Iné by to bolo, keby napríklad prechádzaš z jednoduchého účtovníctva na paušálne výdavky, vtedy tento príjem treba zahrnúť do zdaňovacieho obdobia s ktorým vecne súvisí.

    fmato je offline (nepripojený) fmato

    fmato
    mgm Pozri príspevok
    Ja si myslím, že keď je to fa za december 2008, treba ju do pohľadávok zahrnúť za r. 2008, hoci bola vyhotovená v r. 2009
    pokial viem, tak v JU je zasada, ak je vystavena v r. 2009, bude aj zaplatena v roku 2009 -> patri do roku 2009. howgh

    Viera1000 je offline (nepripojený) Viera1000

    Viera1000
    Ako by to bolo pri daňovej evidencii, napr. FA za telefón vystavená 23.12. 2009, úhrada 10.1.2009 Považujem úhradu za výdavok roku 2009. Alebo to je až výdavok 2010.
    Ak až do roku 2010, môžem túto úhradu v daňovom priznaní zaradiť medzi výdavky znižujúce základ dane? Chcem mať vysporiadaný rok 20098 pre každý prípad.

    decembrová faktúra za služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.