Zavrieť

Porady

Zásoby na 112 kúpené v EUR zo zahraničia

Vie mi niekto poradiť? Mám kúpený materiál zo zahraničia v EUR , fa je zaplatená v starom roku, čiže zostatok 321 je nulový. Je už zaúčtovaný aj kurzový rozdiel. Účtujem priamo do spotreby a práve tento materiál mi zostáva nevyfakturovaný v roku 2008- dávam ho 31.12.2008 na 112/501. Len neviem či 112 nemám ešte prerátať 31.12.2008 kurzom, aby mi zostatok zásob z faktúry v EUR sedel so sumou po konverzii 2009.Lebo teraz tam ten rozdiel je. Čo s tým? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Po prvé, obstaranie sa účtuje cez účet 111, nie cez 112. K obstaraniu sa nevzťahujú kurzové rozdiely.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    martinius Pozri príspevok
    Po prvé, obstaranie sa účtuje cez účet 111, nie cez 112. K obstaraniu sa nevzťahujú kurzové rozdiely.
    Po prvé , nejde o účtovanie obstarania, ale o účtovanie spôsobom B, teda priamo do nákladov, a na konci roka podľa inventarizácie skladu prevod na 112 materiál na sklade.

    Inak súhlasím, že neprerátava sa kurz.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Po prvé , nejde o účtovanie obstarania, ale o účtovanie spôsobom B, teda priamo do nákladov, a na konci roka podľa inventarizácie skladu prevod na 112 materiál na sklade.

    Inak súhlasím, že neprerátava sa kurz.
    Prepočítava sa kurzom k 31.12.2009 tovar nakúpený počas roka v cudzej mene, ktorý je na sklade k tomuto dátumu?

    Podľa zákona o účtovníctve a postupoch účtovania sa prepočítava majetok a záväzky. Teda aj zásoby, nie?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Gabi03 Pozri príspevok
    Prepočítava sa kurzom k 31.12.2009 tovar nakúpený počas roka v cudzej mene, ktorý je na sklade k tomuto dátumu?

    Podľa zákona o účtovníctve a postupoch účtovania sa prepočítava majetok a záväzky. Teda aj zásoby, nie?
    Áno aj zásoby, nakoľko sú súčasťou majetku účtovnej jednotky.

    Zásoby na 112 kúpené v EUR zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.