Zavrieť

Porady

Polovičný invalidný dôchodok a PN

Dobry den, chcel by som sa spytat, ci by niekto vedel poradit ohladne mojej sestry. Je na PN uz vyse roka a teraz jej soc. poistovna priznala polovicny ID. Ako ma teraz postupovat? Musi dat vypoved/resp.moze ju zamestnavatel prepustit alebo ma narok na nejake odchodne/odstupne? Alebo ma nadalej zostat na PNke? Zamestnavatel jej volal, ze ked uz ma ten ID tak by uz konecne mohla dat vypoved. Velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    peter.kol Pozri príspevok
    Dobry den, chcel by som sa spytat, ci by niekto vedel poradit ohladne mojej sestry. Je na PN uz vyse roka a teraz jej soc. poistovna priznala polovicny ID. Ako ma teraz postupovat? Musi dat vypoved/resp.moze ju zamestnavatel prepustit alebo ma narok na nejake odchodne/odstupne? Alebo ma nadalej zostat na PNke? Zamestnavatel jej volal, ze ked uz ma ten ID tak by uz konecne mohla dat vypoved. Velmi pekne dakujem.
    Invalidný dôchodok /ani čiastočný/ nie je dôvod na rozviazanie pracovného pomeru.
    Takze co by mala teraz urobit? Tu pracu uz nie je schopna zo zdravotnych dovodov vykonavat.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    peter.kol Pozri príspevok
    Takze co by mala teraz urobit? Tu pracu uz nie je schopna zo zdravotnych dovodov vykonavat.
    Pokiaľ ju nemôže vykonávať zo zdravotných dôvodov, zamestnávateľ by ju mal preradiť na inú vhodnú prácu, alebo jej môže dať potom on výpoveď zo zdravotných dôvodov, samozrejme s odstupným.
    Dakujem pekne za odpovede, ale ak sa este mozem spytat, pokial jej zamestnavatel nebude chciet dat vypoved, aby nemusel platit odstupne tak sa jej viac oplati ostat na PN? Ine miesto jej vytvorit urcite nemoze, lebo nema ake.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    peter.kol Pozri príspevok
    Dakujem pekne za odpovede, ale ak sa este mozem spytat, pokial jej zamestnavatel nebude chciet dat vypoved, aby nemusel platit odstupne tak sa jej viac oplati ostat na PN? Ine miesto jej vytvorit urcite nemoze, lebo nema ake.
    Myslím si, že je to potrebné riešiť inak ako PN. Aj na tej nemôže byť večne.

    Polovičný invalidný dôchodok a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.