Zavrieť

Porady

Ake EPS?

Prosim Vas ake by ste mi doporucili Eps na tehlu Porotexx 30 P+D uvazujem o 10 cm bude to podla vas stacit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    yanko1 je offline (nepripojený) yanko1

    yanko1
    dracul Pozri príspevok
    bude!!
    hladajte info na nete o rosnom bude

    tak mi prosim ta porad aku hrubku Eps zvolit?

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Zbehni si výpočet so skladbou vrstiev aspoň orientačne a budeš v obraze o hrúbkach a vhodnosti návrhu.
    http://www.brickon.sk/090_horna/04_t...posudenie.html
    Ak chceš spočítať kondenzácie, kondenzačné zóny resp povrchové teploty cez dvojrozmerné stacionárne polia treba si nechať spraviť posudok/ výpočet na " špeciálnom softe".

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    steve27 Pozri príspevok
    niekto mi vravel že na naše zimy bohate stačí 6cm, 10cm je zbytočný.
    Hmm 6 cm staci na nase zimy ?
    A bez EPS by to zimu neprezilo ?

    Zateplenie sa dava kvoli tepelnym usporam a nie na to ci to staci na zimu ....

    Takze treba rozmyslat o tom kolko mi ktora varianta usetri a aka bude navratnost. ( samozrejme ze treba mysliet aj na ostatne veci ako rosny bod ...)

    Navyse vyssia izolacia je vhodna aj v lete proti prehrievaniu.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Riešenie zateplenia nemá len prvotnú funkciu ochrany proti stratám terpla cez konštrukcie, teplotný útlm...
    Zateplenie objektu ako systém pôsobí aj ako ochrana konštrukcií objektu proti vplyvom povetrnosti. Zníženie prehrievania a premŕzania konštrukcie, pokles dilatácií predlžuje životnosť konštrukcie resp. zakonzervováva ich stav ( viď. paneláky).

    jaseco je offline (nepripojený) jaseco

    jaseco
    Hrubka EPS sa neradi! Ale prepocitava.

    Na ceskom fore http://www.tzb-info.cz existuje web aplikacia ktora Vam po zadani vstupov vyrata polochu rosneho bodu.

    fiunko je offline (nepripojený) fiunko

    fiunko
    napíš do baumitu a ony ti to celé vyrátajú a zdarmo, mne to spravili behom 2 dní, komplet výpočet na hrúbky, rosný bod, plesne a pod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.