Zavrieť

Porady

Nedoplatok RZ ZP do vydavkov znizujucich zaklad dane 2008?

Ahojte,

v juni 2008 som si robila RZ ZP za rok 2007 sama. Vysiel mi nedoplatok, ktory som v oktobri 2008 uhradila. Cca 5,000 skk. Cely rok 2008 uz som zamestnancom a preto mi danove priznanie robi firma. Chcem sa spytat ci mam narok nahlasit tento nedoplatok na ZP mzdovej uctovnicke, ze si ho chcem uplatnit ako vydavok, ktory mi znizi zaklad dane?

Dakujem, Zuzana.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Veronika R je offline (nepripojený) Veronika R

    Veronika R
    Ak zamestnanec v žiadosti o ročné zúčtovanie preddavkov uvedie, že si dodatočne uplatňuje zaplatené poistné a príspevky (napr. príspevky na poistné na zdravotné, sociálne poistenie, nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2007, ktoré si
    zamestnanec vykonal sám), toto zaplatené poistné sa zahŕňa do poistného, ktoré je povinný platiť zamestnanec a môže mu zamestnávateľ urobiť ročné zúčtovanie.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Veronika R Pozri príspevok
    Ak zamestnanec v žiadosti o ročné zúčtovanie preddavkov uvedie, že si dodatočne uplatňuje zaplatené poistné a príspevky (napr. príspevky na poistné na zdravotné, sociálne poistenie, nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2007, ktoré si
    zamestnanec vykonal sám), toto zaplatené poistné sa zahŕňa do poistného, ktoré je povinný platiť zamestnanec a môže mu zamestnávateľ urobiť ročné zúčtovanie.
    Tak odovzdala som tento doklad o zaplateni nedoplatku na zdravotnom poisteni a mzdova uctovnicka mi to odmietla vziat, s tym ze ona to nemoze prijat a ked si chcem tuto sumu uplatnit, musim podat sama danove priznanie (((

    Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

    Ivana 1511
    ak ste potvrdenie doložili v stanovenom termíne t.j. do 16.2.2009 /lebo 15.2. bola nedeľa/ mala toto prijať a urobiť Vám ročné zučtovanie

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Dolozili sme to v stanovenom termine, ale ona nam povedala ze to konzultovala aj s danovym riaditelstvom a bla bla bla...

    Uz nam to zamietla spravit a musime si robit danove priznanie sami



    Ale dakujem za rady. Teraz len cakam, ci mi vobec da potvrdenie o prijme, aby sme to danove spravili.

    Pekny vikend. Zuzana

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    zk24 Pozri príspevok
    Dolozili sme to v stanovenom termine, ale ona nam povedala ze to konzultovala aj s danovym riaditelstvom a bla bla bla...

    Uz nam to zamietla spravit a musime si robit danove priznanie sami



    Ale dakujem za rady. Teraz len cakam, ci mi vobec da potvrdenie o prijme, aby sme to danove spravili.

    Pekny vikend. Zuzana
    Záleží z akých príjmov za rok 2007 Vám vznikol nedoplatok. Ak z príjmov podľa §6 Zákona o dani z príjmov tak postupuje správne.

    Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

    Ivana 1511
    Vydať toto potvrdenie je povinnosťou mzdárky do 10.3. ak nerobí ročné zučtovanie. Aspoň to tak bolo v minulosti ale verím, že takto to aj zostalo.

    SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

    SILVIA54
    Ahojte, ja mám tiež takýto prípad: robím daňové priznanie nášmu zamestnancovi ktorý mal príjem aj z pozemkového spoločenstva.Vykonala som mu aj ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2007( z ktorého mu vyšiel nedoplatok práve z prímu z pozemkového spol., z príjmu zo závislej činnosti nie).Kam mám tento nedoplatok zahrnúť?Viete mi niekto poradiť?

    Nedoplatok RZ ZP do vydavkov znizujucich zaklad dane 2008?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.