Zavrieť

Porady

Stav prijatých faktúr z min. rokov je nesprávny

dobrý deň,
rad by som sa spýtal, ako postupujete v takomto prípade:
máte s.r.o. a na účte dodavatelov je z roku 2007 je koncový stav dajme tomu 50 000. ale už pri prvom pohľade je zrejmé, že je to nesprávne, ked tam vidím, že v tejto sume figuruje napr. faktúra za telefonne poplatky a tá zaplatená určite je. alebo je v nej aj faktúra za tovar a isto viem že je zaplatená?
ako to mám opraviť, aby bol stav správny na účte 321? stačí ked to v roku 2008 dam preč predkontáciou 321***/5** náklady nedaňové? či musí sa spraviť aj opravné danové za rok 2007?

velmi pekne dakujem za radu.

a ešte taká vec, účtovníčke tento rok nesedí stav faktúr neuhradených fyzicky a zo stavom na účte o 26 000. teda fyzicky je uhradených viac ako ukazuje účet 321 a neviem nájsť chybu, všetky pohyby som prešiel aj s faktúrami a neviem kde je problém. toto by ste ako zaúčtovali? fiktívna úhrada cez pokladňu alebo ? interným dokladom, ale akú predkontáciu? 321/???
dakujem som bezradný...
Naposledy upravil skumik : 19.02.09 at 08:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skumik je offline (nepripojený) skumik

    skumik
    tak asi nik nevie poradiť , ale už sa ten rozdiel faktúr z nížil na 5700sk, tak to to zaúčtujem 321/501. iné ma fakt nenapadá
    ved si o to zvýšim danový základ, tak by s tým nemal DU robiť velký problem, či uvažujem zle?

    Stav prijatých faktúr z min. rokov je nesprávny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.