Zavrieť

Porady

Česká faktúra v EUR

Dobrý deň .
Český dodávateľ mi vystavil faktúru za dodanie tovaru, kde sú všetky údaje vystavené v CZK, aj výsledná suma, len potom je dodatok celkom k úhrade xxxEUR, prepočítané kurzom ČNB.
Chcem sa opýtať, či môže byť takto vystavená faktúra, lebo príjem na sklad sa spravil po položkách, ktoré sú uvádzané v CZK a boli prepočítané kurzom ECB a nie ČNB. Máme tam rozdiel.
A ešte by som mala dotaz. Táto firma chce spraviť s nami nejakú dohodu, aby sa záväzky z minulého roku prepočítali nejakým kurzom a boli uhradené v tejto výške. Zrejme preto, lebo česká koruna klesá. Stretol sa niekto s niečim podobným, lebo si to neviem predstaviť, či je to vôbec možné.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    RERE Pozri príspevok
    Dobrý deň .
    Český dodávateľ mi vystavil faktúru za dodanie tovaru, kde sú všetky údaje vystavené v CZK, aj výsledná suma, len potom je dodatok celkom k úhrade xxxEUR, prepočítané kurzom ČNB.
    Chcem sa opýtať, či môže byť takto vystavená faktúra, lebo príjem na sklad sa spravil po položkách, ktoré sú uvádzané v CZK a boli prepočítané kurzom ECB a nie ČNB. Máme tam rozdiel.- nezaujíma nás kurz ČNB, ten je potrebný pre Čechov.
    A ešte by som mala dotaz. Táto firma chce spraviť s nami nejakú dohodu, aby sa záväzky z minulého roku prepočítali nejakým kurzom a boli uhradené v tejto výške. Zrejme preto, lebo česká koruna klesá. Stretol sa niekto s niečim podobným, lebo si to neviem predstaviť, či je to vôbec možné. - ak sa jedná o min. rok, dohoda mala byť pred uskutočnením obchodov
    Ďakujem.
    ...... ako vždy Češi špekulujú. Vznikali im vysoké kurzové straty.

    RERE je offline (nepripojený) RERE

    RERE
    Viem, že pre nás je podstatný kurz ECB, lenže suma k úhrade na tej faktúre je uvádzaná v EUR,prepočítaná ich kurzom, čiže presne tú sumu musíme uhradiť. A príjem na sklad je kurzom ECB. Budem ten rozdiel dávať do kurzových rozdielov, alebo mi len ovplyvní súvisiace náklady?
    Ďakujem.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    RERE Pozri príspevok
    Dobrý deň .
    Český dodávateľ mi vystavil faktúru za dodanie tovaru, kde sú všetky údaje vystavené v CZK, aj výsledná suma, len potom je dodatok celkom k úhrade xxxEUR, prepočítané kurzom ČNB.
    Chcem sa opýtať, či môže byť takto vystavená faktúra, lebo príjem na sklad sa spravil po položkách, ktoré sú uvádzané v CZK a boli prepočítané kurzom ECB a nie ČNB. Máme tam rozdiel.
    A ešte by som mala dotaz. Táto firma chce spraviť s nami nejakú dohodu, aby sa záväzky z minulého roku prepočítali nejakým kurzom a boli uhradené v tejto výške. Zrejme preto, lebo česká koruna klesá. Stretol sa niekto s niečim podobným, lebo si to neviem predstaviť, či je to vôbec možné.
    Ďakujem.
    Podľa toho, čo píšeš, som pochopila, že na faktúre je uvedené celkom k úhrade mena EUR. Túto skutočnosť by som brala za podstatnú a faktúru uhradila v EUR, neprepočítavala by som ich pohľadávky prepočítavali "nejakým kurzom", dôležitá je suma EUR uvedená k úhrade. No ale potom mali byť aj príjmy v EUR, či vari nie? Aká bola dohoda medzi zmluvnými stranami, že úhrada bude v EUR alebo CZK?

    RERE je offline (nepripojený) RERE

    RERE
    Veď to, že príjem po položkách je prepočítaný kurzom ECB, lebo tie sú uvedené v CZK, len suma k úhrade je v EUR.
    A tie naše záväzky z minulého roku sú všetko v mene CZK, aj suma k úhrade. Oni chcú spraviť dohodu, že všetky ich pohľadávky v CZK z roku 2008 prepočítajú ich kurzom na EUR a to im uhradíme.
    Ďakujem.

    Jane! je offline (nepripojený) Jane!

    Jane!
    ondrejvla Pozri príspevok
    Podľa toho, čo píšeš, som pochopila, že na faktúre je uvedené celkom k úhrade mena EUR. Túto skutočnosť by som brala za podstatnú a faktúru uhradila v EUR, neprepočítavala by som ich pohľadávky prepočítavali "nejakým kurzom", dôležitá je suma EUR uvedená k úhrade. No ale potom mali byť aj príjmy v EUR, či vari nie? Aká bola dohoda medzi zmluvnými stranami, že úhrada bude v EUR alebo CZK?
    Aj mne prišla takáto faktúra, je v CZK a dole je uvedená celková suma k úhrade - 35 EUR. Dodávateľ požaduje úhradu v EUR. Ide o faktúru za tovar dodávaný do SR. To znamená, že faktúru nahodím do zahraničných faktúr v EUR, kurz bude 1,0 bude to samozdanenie a tovar príjmem na sklad tiež v EUR? Bude to takto správne? Som si čitala staršie príspevky a pýtam sa len preto, či sa náhodou niečo nezmenilo.
    A ešte mám jednu otázku musí existovať dohoda s dodávateľom o tom, že požaduje platbu v EUR? Ak áno musí byť písomná?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Jane! Pozri príspevok
    Aj mne prišla takáto faktúra, je v CZK a dole je uvedená celková suma k úhrade - 35 EUR. Dodávateľ požaduje úhradu v EUR. Ide o faktúru za tovar dodávaný do SR. To znamená, že faktúru nahodím do zahraničných faktúr v EUR, kurz bude 1,0 bude to samozdanenie a tovar príjmem na sklad tiež v EUR? Ano Bude to takto správne? Ano Som si čitala staršie príspevky a pýtam sa len preto, či sa náhodou niečo nezmenilo.
    A ešte mám jednu otázku musí existovať dohoda s dodávateľom o tom, že požaduje platbu v EUR? Nie Ak áno musí byť písomná?

    V citáte

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Môže slovenský živnostník platiť za služby slovenskému živnostníkovi v CZK mene.

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Môže slovenský živnostník platiť za služby slovenskému živnostníkovi v CZK mene.[Prosím

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Silkov Pozri príspevok
    Môže slovenský živnostník platiť za služby slovenskému živnostníkovi v CZK mene.[Prosím
    ten Tvoj profil - to myslíš vážne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.