Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie energií ra za rok.

Vyúčtovanie energií robia dodávatelia raz za rok. Opakované dodania sa už neúčtujú na zálohách ale priamo na účet 502. Tento postup je odobrený audítorom.

V období keď sme účtovali opakované dodania na účte 314 sa ku koncu roku účtovali náklady súvzťažne s dohadným účtom 389, čím sa menil hospodársky výsledok.

Ako sa má správne postupovať v súčasnosti. Raz ročné vyúčtovanie energií mi v roku 2008 urobilo stratu.

Ďakujem poraďákom za radu.

apo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    apo Pozri príspevok
    Vyúčtovanie energií robia dodávatelia raz za rok. Opakované dodania sa už neúčtujú na zálohách ale priamo na účet 502. Tento postup je odobrený audítorom.

    V období keď sme účtovali opakované dodania na účte 314 sa ku koncu roku účtovali náklady súvzťažne s dohadným účtom 389, čím sa menil hospodársky výsledok.

    Ako sa má správne postupovať v súčasnosti. Raz ročné vyúčtovanie energií mi v roku 2008 urobilo stratu.

    Ďakujem poraďákom za radu.

    apo
    Fa za energiu 502, 343 /321, nevyfakturované dodávky na konci roka, ak vieme ich výšku 502/326, ak nie, tak cez rezervu 502/323.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Tweety Pozri príspevok
    Fa za energiu 502, 343 /321, nevyfakturované dodávky na konci roka, ak vieme ich výšku 502/326, ak nie, tak cez rezervu 502/323.
    Tá strata vznikla tak, že v lete 2008 sme vyúčtovali nájomcom energie za rok 2007.

    V roku 2007 som zaúčtoval:
    385/602 200.000
    502/323 200.000

    Ale faktúra v roku 2008 za energie od 07/2007 do 06/2008 mi spôsobila startu nakoľko neboli dostatočne upravené u nájomcov platby za energie vo vyšších cenách.

    Ja v roku 2008 opäť zaúčtujem
    385/602 200.000
    502/323 200.000

    ale ešte musím zvýšiť zápis 385/602 minimálne o sumu, ktorá chýba z titulu neupravených priebežných platieb za energie popri nájme?

    Bude to takto po účtovnej aj daňovej stránke správne?

    Pekne ďakujem za ďalšiu radu.

    apo

    Vyúčtovanie energií ra za rok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.