Zavrieť

Porady

Nakup staveb. materialu z ciech

Nemate pocit ze stavebne materialy su v cechach lacnejsie? hladam moznosti ako nakupit na cely dom..ak mate skusenosti,skuste poradit z ktorych stavebnin ste nakupovali....byty isli podstatne dole ale vystavba rod. domu stale vychadza na velke many.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    titiko20 je offline (nepripojený) titiko20

    titiko20
    skus sa ozvat nejakemu dodavatelovi z HELUZu v cechach.
    Pri kupe tehly + doplnkov a keramickeho stropu dostal kamarat peknu zlavu + dopravu zdarma (ta vsak nieje do vsetkych okresov SR)

    12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

    12spidy
    aj ja by som chcel poradiť či nemá niekto skúsenosti s kúpou stavebného materiálu z Čiech. Ak niekto vie nech rozpíše čo kupoval alebo čo sa oplatí kúpiť.

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    Ja osobne si myslim ze momentalne asi vsetko ( samozrejme zalezi na cene prepravy a vzdialenosti) - kurz CK isiel hodne dole.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Je to určite tak, ceny v českých korunách v prepočte na € sú OK, rozhoduje doprava.
    Firma ( česká) predáva v iných cenách na Slovensku ako v čechách. Rozdiel je doprava a marže českých a našich predajcov.
    Ak ide nakúpiť priamo u fa v čechách + doprava, vychádza to lacnejšie, akurát na tom " slováci " nezarobia.
    Čo sa týka stavebnín - skúšal by som tie rovno za plotom Břeclav, Hodonín, možno Brno ( aj tá doprava niečo stojí).

    Hlavne tvrdo do nich s našimi euráčmi.

    12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

    12spidy
    [quote=Milan.Žiška;957518]
    Ak ide nakúpiť priamo u fa v čechách + doprava, vychádza to lacnejšie, akurát na tom " slováci " nezarobia.


    máš pravdu, že slovenský predajcovia nezarobia keď majú ceny s cca 30% ziskami a český predajcovia sa možno zaobídu s cca 15%. Možno sa mýlim??

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    máš pravdu, že slovenský predajcovia nezarobia keď majú ceny s cca 30% ziskami a český predajcovia sa možno zaobídu s cca 15%. Možno sa mýlim??[/quote]

    Ano nejak tak to bude, akurát český predajca si tam prifarí svojich 15% ale keď to predá na Slovensko chce tých 30% a plus Slovákovi diktuje predajnú cenu s navýšením 15% aby mu mohol zaplatiť " veď pracuje pre neho nie", nedelat a vydelat bolo je a bude heslo v čechách ( sorry, ale je to realita).
    Mám s tým svoje dlhoočné skúsenosti.
    Mám taký dojem že im to už pomaly končí.

    Nakup staveb. materialu z ciech

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.