Zavrieť

Porady

Dokumentacia na sude

Mam takyto problem. Sud mi vydal pravoplatne rozhodnutie a to platobny rozkaz. Problem je v tom ze ten dostal moj pravny zastupca ale dodnes mi nechce vydat kopiu akoze absolutne nechapem jeho postoj. Sice celu vec posunul exekutorovi a mne povedal ze uz nema platobny rozkaz ale ze ho ma exekutor. Ale zase je tu problem, neviem ktoremu. A viem aka ma caka odpoved ked sa opytam kto je moj exekutor. Niektori ludia su fakt na nepochopenie.

Je mozne vyziadat si dalsie vydanie platobneho rozkazu zo sudu alebo len jeho kopiu? Ake su zato poplatky? Potrebujem vediet kolko je celkova dlzna suma k dnesnemu dnu pretoze chcem predat pohladavky niektorej spolocnosti. Mozte mi aj popripade poradit ake mate skusenosti s takymi spolocnostami. Jednoznacne nedostanem 100% ale financna kriza nas tlaci k takemu to kroku.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Wes Pozri príspevok
    Mam takyto problem. Sud mi vydal pravoplatne rozhodnutie a to platobny rozkaz. Problem je v tom ze ten dostal moj pravny zastupca ale dodnes mi nechce vydat kopiu akoze absolutne nechapem jeho postoj. Sice celu vec posunul exekutorovi a mne povedal ze uz nema platobny rozkaz ale ze ho ma exekutor. Ale zase je tu problem, neviem ktoremu. A viem aka ma caka odpoved ked sa opytam kto je moj exekutor. Niektori ludia su fakt na nepochopenie.

    Je mozne vyziadat si dalsie vydanie platobneho rozkazu zo sudu alebo len jeho kopiu? Ake su zato poplatky? Potrebujem vediet kolko je celkova dlzna suma k dnesnemu dnu pretoze chcem predat pohladavky niektorej spolocnosti. Mozte mi aj popripade poradit ake mate skusenosti s takymi spolocnostami. Jednoznacne nedostanem 100% ale financna kriza nas tlaci k takemu to kroku.

    Dakujem
    Veľmi čudné praktiky tvojho právneho zástupcu, že nechce s tebou, kto ho vlastne platíš, spolupracovať. Ty máš nárok vidieť celú dokumentáciu, neviem, prečo ti to nechce ukázať.

    Ale ty môžeš zájsť na súd a nahliadnuť do spisu, kde tá kópia platobného rozkazu určite bude založená. Stačí ti vedieť číslo spisu (a možno ani nie, nájdu to aj tak).

    A platíš svojmu právnemu zástupcovi? Tak mu pohroz, že mu za jeho služby nezaplatíš, ak ti nedá kópie dokladov.

    ajka1170 je offline (nepripojený) ajka1170

    ajka1170
    jednoznacne ti na sude umoznia nahliadnut do spisu, pretoze si ucastnik konania. a navrh na exekuciu moze podat tvoj veritel, ktory zrejme podla navrh na vydanie platobneho rozkazu.takze praktiky tvojho pravneho zastupcu su ako povedal chobot...trocha divne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.