Zavrieť

Porady

TPP a odmena konatela v jednej sro

Ahojte vsetci

mam na Vas jednu otazocku...
Vysvetlim to na priklade, mozem byt ja ako majitel a konatel srocky zamestnancom na TPP napr s minimalnou mzdou a zaroven mat aj zmluvu o vykone konatelstva a teda odmenovat sa aj ako konatel ?
Hladame totiz najvhodnejsi sposob, ako platit vsetky odvody, ale v minimalnej moznej miere....vsetko len v jednej sro.


Dakujem Vam uz vopred za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    A prečo chceš platiť odvody aj ako zamestnanec a aj ako konateľ? Aký by to malo zmysel?

    elektron je offline (nepripojený) elektron

    elektron
    praveze nie... ide o to ze ako zamestnanec na TPP mas klasicke odvody, ako konatel spolocnosti so zmluvou o vykone konatelstva su tieto odvody len 10 a 4 percenta do zdravotnej poistovne nic viac...
    musim byt zamestnancom na TPP aby som mal platene odvody ale pride mi neefektivne cely svoj plat si vyplacat cez TPP a tak spekulujem, ci je mozne byt zaroven aj odmenovany cez vykon konatelstva a tam su teda mensie odvody v podstate pozostavajuce len z uz spomenutych odvodov do ZP. Chapes ma prosim ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    elektron Pozri príspevok
    praveze nie... ide o to ze ako zamestnanec na TPP mas klasicke odvody, ako konatel spolocnosti so zmluvou o vykone konatelstva su tieto odvody len 10 a 4 percenta do zdravotnej poistovne nic viac...
    musim byt zamestnancom na TPP aby som mal platene odvody ale pride mi neefektivne cely svoj plat si vyplacat cez TPP a tak spekulujem, ci je mozne byt zaroven aj odmenovany cez vykon konatelstva a tam su teda mensie odvody v podstate pozostavajuce len z uz spomenutych odvodov do ZP. Chapes ma prosim ?
    ÁNo je to možné. Len nezabudnúť aj na daň z tej konateľskej odmeny.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Čo potrebuješ potvrdiť? Z odmeny konateľa platí zamestnávateľ 10% do ZP, konateľ si platí 4% a odvádza sa aj daň z uvedeného príjmu.

    TPP a odmena konatela v jednej sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.