Zavrieť

Porady

Nezdaniteľné minimum, uplatnenie 2x

Dobry den. Zabudla som uplatnit zamestnancovi nezdanitelne minimum v januarovej mzde. Standardne sa sa vysporiadava v rocnom zuctovani, ale co v pripade, ked zemestnanec nieje ochotny cakat cely rok a chce, aby som mu to vysporiadala vo februarovej mzde? Mozem mu uplatnit 2x 286,27 EUR? Co na to DU?
Dakujem za info.
Spiel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    spiel Pozri príspevok
    Dobry den. Zabudla som uplatnit zamestnancovi nezdanitelne minimum v januarovej mzde. Standardne sa sa vysporiadava v rocnom zuctovani, ale co v pripade, ked zemestnanec nieje ochotny cakat cely rok a chce, aby som mu to vysporiadala vo februarovej mzde? Mozem mu uplatnit 2x 286,27 EUR? Co na to DU?
    Dakujem za info.
    Spiel
    Nie, tento postup nie je možný.

    denisie je offline (nepripojený) denisie

    denisie
    Aj ja si myslím, že sa to vyrovná v RZD za rok 2009, ale podobná situácia sa stala môjmu priateľovi. Mzdárka mu zabudla uplatniť NČZD a keď ju na to upozornil, povedala, že v ďalšej výplate mu ten rozdiel vráti....ako to mám chápať?
    napr. strhla daň 3559,- Sk(ešte rátam v slovenských) namiesto toho mala strhnúť len 1559,- čiže, mu v budúcej výplate vyplatí o 2000,- viac???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    denisie Pozri príspevok
    Aj ja si myslím, že sa to vyrovná v RZD za rok 2009, ale podobná situácia sa stala môjmu priateľovi. Mzdárka mu zabudla uplatniť NČZD a keď ju na to upozornil, povedala, že v ďalšej výplate mu ten rozdiel vráti....ako to mám chápať?
    napr. strhla daň 3559,- Sk(ešte rátam v slovenských) namiesto toho mala strhnúť len 1559,- čiže, mu v budúcej výplate vyplatí o 2000,- viac???
    Zrejme myslela to, že mu NČ v budúcej mzde uplatní dvakrát, ale to nie je možné, viď môj prísp. č 2. Jediný možný spôsob je dorovnanie v RZD, alebo v DP.

    Nezdaniteľné minimum, uplatnenie 2x

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.