Zavrieť

Porady

Kedy zaúčtovať pohľadávku z vratky dPH?

Neviem kedy mám zaúčtovať vratku DPH z Čiech -ide o vratku DPH z faktúr roka 2008 -posledný štvrťrok, problém je v tom že o túto vratku sme mohli požiadať až v roku 2009, keď som mala všetky doklady. Tak teraz som si nie celkom istá, či mám zaúčtovať tento očakávaný výnos v roku 2008, alebo až v roku 2009. Myslím si že aj keď ide o vrátenie DPH z faktúr roka 2008, že by som ju mala zaúčtovať ako výnos až v roku 2009 -teda v roku kedy sme Finanční úřad o jej vrátenie požiadali, pretože sme teoreticky požiadať o túto vratku nemuseli, ale vôbec som si neni istá. Vie mi niekto poradiť či uvažujem správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Silvia123 Pozri príspevok
    Neviem kedy mám zaúčtovať vratku DPH z Čiech -ide o vratku DPH z faktúr roka 2008 -posledný štvrťrok, problém je v tom že o túto vratku sme mohli požiadať až v roku 2009, keď som mala všetky doklady. Tak teraz som si nie celkom istá, či mám zaúčtovať tento očakávaný výnos v roku 2008, alebo až v roku 2009. Myslím si že aj keď ide o vrátenie DPH z faktúr roka 2008, že by som ju mala zaúčtovať ako výnos až v roku 2009 -teda v roku kedy sme Finanční úřad o jej vrátenie požiadali, pretože sme teoreticky požiadať o túto vratku nemuseli, ale vôbec som si neni istá. Vie mi niekto poradiť či uvažujem správne?
    Kája. Pozri príspevok
    Dátumom podania žiadosti.
    Myslím si, že to patrí do roka 2008.

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    Zoli a ako by som to mala zdôvodniť? Ja si myslím, že tiež by to výnosovo patrilo do roka 2008, ale vylučuje mi to tá skutočnosť, že žiadosť podám až v roku 2009 -tak vtedy mi vznikne reálne pohľadávka voči FU, takže preto neviem ako zdôvodniť, keď to dám do roka 2008.

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    Máme založenú sro-čku od septembra, takže v priebehu roka som účtovala takto: chodia mi faktúry zo Shell-ky a v nej vždy príde dobropisovaná vratka DPH v každej druhej faktúre za tú predošlú, takže väčšinu DPH-čky mám vrátenú -tú som zaúčtovala podľa dokladu -teda mám dobropis, týkalo sa to toho obdobia, v ktorom mám zaúčtovaný náklad, tak som tento náklad ponížila, takže 501/321 s mínusom. Za poslednú faktúru dostanem dobropis až v januári budúceho roku, takže náklad je v tomto roku, t.j. 501/321 a príjem v budúcom 385/648, dbs zatiaľ nemám, ale českú DPH-čku si vybavujeme sami a žiadosť som podala až v roku 2009, tak preto neviem či to mám zaúčtovať do roku 2008 ako 385/648, alebo až v roku 2009 ako 378/648.

    Kedy zaúčtovať pohľadávku z vratky dPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.