Zavrieť

Porady

súvaha

ahojte. Položím možno "blbú" otázku, ale skúste niekto...
Už pol dňa sa trápim s hľadaním chyby, prečo mi nesedí zisk v súvahe so ziskom vo výkaze ziskov a strát. Čo sa týka súvahy, všetky zostatky na účtoch mi sedia. Čo sa týka nákladov, výnosov, taktiež to z môjho pohľadu vyzerá byť ok. Nie som však v PÚ profík, neexistuje náhodou "niečo", kde by som sa mohla oprieť, kde sa zvykne "stratiť" nejakých pár tisíc? Nemôže byť problém v tom, že vovýkaze ziskov a strát sa mi započítava aj účet 513? Ďakujem za odpoveď a trpezlivosť zároveň.
Usporiadat
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Vytlač si hlavnú knihu, možno ti neprevzalo zostatok nejakého súvahového účtu do súvahy. Skús skontrolovať. A aký veľký rozdiel to je? Ak iba 1-3 tis. Tak to môže byť zaokrúhľovaním.
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

Aj to som už odkontrolovala. Všetko čo je v hlavnej knihe, je aj v súvahe. rozdiel je 25 000. môže to byť nejaká účtovná chyba?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Ak máš rozdiel 25 000, skús hľadať podľa obratu. Možno Ti neberie do výkazu nejaký účet. Napr. nemáš ho nadefinovaný. Alebo máš ho nadefinovaný na zlej strane.
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

ale komplet celá hlavná kniha (aj A,P aj Výnosy a Náklady)-všetky zostatky sú premietnuté aj vo výkazoch...
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Účet 431 má nulu ? Nemáš náhodou na ňom zostatok ?
Alebo nemáš zostatok na účtoch, ktoré majú mať nulu ? (131,395)
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

nie, nemám zostatky na takých účtoch
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

musím si ísť uložiť bábo, keď prídem, určite budem hneď reagovať na odpoveď. Ďakujem zatiaľ..
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Skús pozrieť zostatky účtov, máš niekde zostatok 25 000 ? Alebo 12 500 ?
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

nikde :-)).tiež som sa snažila hľadať týmto spôsobom.. fakt mi z toho vychádza len, že som musela zabudnúť? niečo zaúčtovať. Nejakú uzávierkovú operáciu, alebo ja neviem čo.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
alebo 50000. Už ma napadá iba taká možno blbosť. Nemalo by sa to stať, ale skús mrknúť, či máš v hlavnej knihe vyrovnané obraty MD, D. Najskôr to však bude v definovaní súvahy. Nemáš nadefinované analytické účty do súvahy a niekde ti to ťahá dvakrát?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
vilob Pozri príspevok
nikde :-)).tiež som sa snažila hľadať týmto spôsobom.. fakt mi z toho vychádza len, že som musela zabudnúť? niečo zaúčtovať. Nejakú uzávierkovú operáciu, alebo ja neviem čo.
Nemyslím, že by to bolo tým, že si zabudla niečo zaúčtovať. Lebo v tom prípade by išlo zaúčtovanie na dva účty a to by tvoj problém neriešilo.
Súvaha k 1.1.2008 ti sedí? Neni náhodou problém ešte v počiatočných stavoch?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Ktorý výsledok je správny v Súvahe alebo vo Výkaze ziskov strát ?
Rozdiel medzi 6 a 5 je to isté číslo ako vo Výkaze ziskov a strát ?
A v súvahe máš viac alebo menej ?
0 0
silver silver

silver je offline (nepripojený) silver

ak ide o okrúhlu sumu, nájdeš chybu rýchlo
ešte raz si skontroluj zostatky strán účtov presne podľa analytiky a konfiguráciu súvahy - často sa taká chyba stane pri opakovaní rovnakých účtov v riadkoch dlhodobých aj krátkodobých pohľadávok, záväzkov a finančných výpomocí
napadá mi ešte jedna ozaj blbosť ale už som tiež v jednej firme riešila - kde je HV zo 431? je rozdelený a zaúčtovaný celý?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... snáď keby si trocha pomohla:

a) aký zisk ti nesedí - pred alebo po zdanení
b) rozdiel je vo výstupoch z programu (akého) alebo v ručne vyplnených výkazoch...
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

No najväčšia sranda je to, že ja neviem, či je chybný výkaz ziskov a strát alebo súvaha. Jednoducho mi nesedia. Už som rozpísala celú hlavnú knihu ručne na A,P a N,V. Nesedí mi to ani ručne.
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

V súvahe mi vychádza nižší zisk než vo výkaze ziskov a strát
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vilob Pozri príspevok
No najväčšia sranda je to, že ja neviem, či je chybný výkaz ziskov a strát alebo súvaha. Jednoducho mi nesedia. Už som rozpísala celú hlavnú knihu ručne na A,P a N,V. Nesedí mi to ani ručne.
A aké číslo dostaneš, ked len odpočítač celú triedu 5 z hlavnej knihy od triedy 6?
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

keď odpočítam: V-N, tak mi vyjde 311081 Sk.
Keď odpočítam: A-P, tak mi vyjde 285 987 SK.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vilob Pozri príspevok
keď odpočítam: V-N, tak mi vyjde 311081 Sk.
Keď odpočítam: A-P, tak mi vyjde 285 987 SK.
moja skúsenosť hovorí, že správny zisk by mal byť trieda 6-trieda5

A druhá skúsenosť - najčastejšia chyba je v zlom deinovaní riadkov v súvahe - typické sú účty, ktoré možu mať aktívny aj pasívny zostatok ako su napríklad 343, 341 ... Zabúda sa napríklad na zaplatené preddavky na dan z príjmu a podobné záležitosti.
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

áno, mám zostatok na účte 341 - sú to vlastne zaplatené preddavky. Zostatok som zadala na strane aktív. Je to správne? Ďalšie zostatky mám na účtoch: 022,221,211,311 a 321,331,336,342,411,421,428. Účty 331,336,342 sú vlastne mzdy a odvody ktoré sme uhrádzali v januári za december.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať