Zavrieť

Porady

Zmena odmeňovania

Súčasťou pracovnej zmluvy by mal byť aj platový výmer, ktorým zamestnanec uzatvára so zamestnávateľom dohodu o platových podmienkach pri nástupe do zamestnania. Je možné, aby v priebehu trvania pracovného pomeru zamestnávateľ zásadne zmenil spôsob odmeňovania? (Ide o zmenu celopodnikovú, nie voči jednému zamestnancovi.) Aké kroky musí v tomto smere zamestnávateľ vykonať? Je povinnosťou zamestnávateľa vystaviť nový platový výmer, na ktorom zamestnanec môže, ale nemusí potvrdiť svoj súhlas so zmenou odmeňovania svojím podpisom? V akom prípade môže zamestnanec nesúhlasiť so zmenou odmeňovania?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Zmenu systemu odmenovania musi zamestnavatel oznamit pisomne. Zamestnanec ma tri moznosti - suhlasit a zostat zamestnany, nesuhlasit a odist alebo sa pokusit vyjednavat.
    V dobrej firme, ktora ma len prechodne tazkosti sa oplati chvilu vydrzat. Ale ak je zamestnavatel vydriduch, asi sa treba poobzerat po inej robote.

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    My to robíme tak, že keď je nejaká zmena, čo sa týka odmeňovania tak vždy si urobím dodatok k pracovnej zmluve a tam je to presne napísané a mám to podísané obidvomi stranani. Mám prípad, že k jednej pracovnej zmluve už mám aj 3 dodatky.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Aké kroky musí v tomto smere zamestnávateľ vykonať? Je povinnosťou zamestnávateľa vystaviť nový platový výmer, na ktorom zamestnanec môže, ale nemusí potvrdiť svoj súhlas so zmenou odmeňovania svojím podpisom? V akom prípade môže zamestnanec nesúhlasiť so zmenou odmeňovania?

    Viď § 43 ZP - mzdové podmienky tvoria súčasť pracovnej zmluvy, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve . Žiadna zmena pracovnej zmluvy nemôže byť vykonaná jednostranne. Podľa môjho názoru treba s každým zamestnancom podpísať Dohodu o zmene pracovnej zmluvy - musí to znieť ako dohoda, nie len ako dodatok, ktorý môže byť aj jednostranný.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    ako píše somij - každý rok je nový obojstranne podpísaný dodatok ohľadom platového výmeru - predsa aspoň valorizovať sa sluší.

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    Každá zmena týkajúca sa PZ sa robí na základe dohody o zmene PZ, podľa ktorej
    možno obsah pracovného pomeru zmeniť zásadne len dohodou účastníkov a písomnou
    formou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.