Zavrieť

Porady

spinava voda z vodovodu

dobry den chcem sa poradit ci by nahodou nevedel niekto na koho sa obratit so staznostou ked z vodovodu pravidelne min. 1x v tyzdni tecie spinava voda
spociatku sme to akceptovali teraz v byte byvame uz 2roky a priam ma to rozculuje kedze mame dieta a nerada by som aby ochorelo... vecne sa tu cosi opravuje na potrubi a nic sa nemeni
treba sa obratit na odbor zivotneho prostredia alebo dat urobit rozbor vody?
treba to urobit v spolupraci so spravcom domu alebo mozem aj sama za seba?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Ja by som to poslal na životné prostredie ako sťažnosť, poprípade aj s tou špinavou vodou a opýtal sa čo s tým.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    nonna8 Pozri príspevok
    dobry den chcem sa poradit ci by nahodou nevedel niekto na koho sa obratit so staznostou ked z vodovodu pravidelne min. 1x v tyzdni tecie spinava voda
    spociatku sme to akceptovali teraz v byte byvame uz 2roky a priam ma to rozculuje kedze mame dieta a nerada by som aby ochorelo... vecne sa tu cosi opravuje na potrubi a nic sa nemeni
    treba sa obratit na odbor zivotneho prostredia alebo dat urobit rozbor vody?
    treba to urobit v spolupraci so spravcom domu alebo mozem aj sama za seba?
    Obrat sa v prvom rade na spravcu, on by ta mal usmernit, ak nie, tak obec - odbor zivotneho prostredia, pripadne spis staznost s podpismi susedov a posli dodavatelovi pitnej vody. Da sa urobit aj na vlastne naklady rozbor vody, na starosti to ma oblastny hygienik, potom mas jasnu odpoved, ci je voda zavadna a mozes este lepsie nieco z ponuknutych moznosti podniknut

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    nonna8 Pozri príspevok
    dobry den chcem sa poradit ci by nahodou nevedel niekto na koho sa obratit so staznostou ked z vodovodu pravidelne min. 1x v tyzdni tecie spinava voda
    spociatku sme to akceptovali teraz v byte byvame uz 2roky a priam ma to rozculuje kedze mame dieta a nerada by som aby ochorelo... vecne sa tu cosi opravuje na potrubi a nic sa nemeni
    treba sa obratit na odbor zivotneho prostredia alebo dat urobit rozbor vody?
    treba to urobit v spolupraci so spravcom domu alebo mozem aj sama za seba?
    A vieš, kde je pôvod tej špinavej vody? Pokiaľ ide z verejného vodovodu, tak sa sťažovať u vodárenskej spoločnosti (šanca na úspech - 1%).

    Pokiaľ je to spôsobené starými alebo nevhodnými rozvodmi v dome, tak sa treba sťažovať u správcu a iniciovať v dome výmenu rozvodov (šanca na vyriešenie - 20%, ak to majú aj viaceré byty, tak šanca stúpa počtom bytov s rovnakým problémom).

    Pokiaľ sú rozvody v tvojom byte staré a hrdzavé, tak sa môžeš sťažovať len u seba a riešením bude výmena vodovodného potrubia v celom byte - šanca na nápravu - 100%.

    norko69 je offline (nepripojený) norko69

    norko69
    súhlasím s tým, že to môže byť spôsobené aj nevhodnými rozvodmi v paneláku. Vodárenská spoločnosť ručí za kvalitu dodávanej vody len po vstup do domu (paneláku).

    spinava voda z vodovodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.